Agresivita dnešních důchodců

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.10.2006 09:44 - Anička

Taky máte pocit, že důchodci, které potkáváte v MHD, supermarketech nebo kteří jsou vašimi sousedy jsou bezdůvodně agresivní? Za posledních pár měsíců jsem byla svědkem tolika scén v MHD nebo v obchodech, kde figurovali agresivní a vyloženě zlí důchodci až je mi z toho zle. Kde se to v nich bere, proč se tak chovají? Dost mě mrzí ta jejich nenávist vůči mládí. Já jsem velice slušně vychovaná, vím co je úcta ke stáří, v MHD pouštím sednout každého staršího člověka, přesto se mi minulý týden stalo, že v poloprázdné tramvaji trvala babka na tom, abych ji pustila sednout zrovna na místo, kde jsem seděla já a nebylo to místo pro invalidy. Pustila jsem jí tedy a sama si sedla jinam, místa bylo dost. Nejspíš jsem se ale netvářila úplně přívětivě a babka mi začala zničehonic sprostě nadávat, na další stanici přistoupila jiná babka a ta první jí hned začala líčit, jak ti mladí jsou strašný, ofrňujou se když mají pustit staršího člověka, ti mladí by v MHD přece vůbec nemuseli sedět...druhá babka jí přitakávala a sama si přisazovala. Docela dost mě to znechutilo. Jinak se mi už několikrát v poslední době stalo, že na mě v supermarketech najížděli důchodci vozíky nebo do mě strkali ve frontě u pokladny a to naprosto bezdůvodně. Jeden dědek mě dokonce kopl do kotníku s odůvodněním, že se s kamarádkou bavím moc hlasitě ať si to nechám na doma. Máte podobné zážitky nebo se mi to jen zdá?

reagovat 25.10.2006 11:36 - Petra

Mojí kamarádku a jejího přítele napadla důchodkyně v supermarketu. Kamarádka se prý s přítelem objímala a v tom ucítili prudký náraz nákupního vozíku. Nějaká bába do nich najezla vozík s rozeběhem a kamarádce docela dost pochroumala nohu, viděla jsem pak tu modřinu. Potom jim vynadala, že je to nechutné takhle se oblízat na veřejnosti. Přitom se fakt jen objali, neplazili se nijak po sobě. Kamarádčin přítel sice tu bábu zpražil a pak odešli a ona už se nezmohla na slovo. Ale dost mě tahle historka šokovala. Za chvíli nás ti důchodci budou na potkání mlátit holí ne? Mě se zase stalo, že jsem v Albertu stála u východu a rozbalovala si nanuk u koše. Nestále jsem ve vchodu, cesta byla volná, koš stál VEDLE vchodu. Najednou šla kolem stará bába, zle se na mě podívala začala na mě ječet: "co tu stojíš v cestě slečinko, to si myslíš, že tě má starej člověk obcházet". Když jsem jí slušně odpověděla, že v cestě nestojím, že to snad vidí, strčila do mě loktem a doporučila mi ať nejsem drzá. Upozorňuju, že mi je téměř 30 a jsem vdaná, takže nevidím důvod aby mi kdejaká cizí bába tykala nebo říkala "slečinko". Tímto končím s pouštěním starých lidí v MHD!

reagovat 25.10.2006 11:49 - Důchodce

všichni na sebe jsou poslední dobou agresivní. A důchodce z toho netřeba vyjímat. Každý má starosti s bydlením, prací, s penězi a ještě s mnoha dalšími věcmi. To dříve nebývalo. Sociální nejistoty a neustále zdražování, navíc politická nesourodost se na vztazích musí promítnout.

reagovat 25.10.2006 11:53 - adam

Zdravím, s podobným jevem se Také setkávám ,přesně jak to tady popisujete, ale mám proto vysvětlení, když se člověk dostane do věku ,kdy společnost už téměř nic od takového jedince nečeká a nepotřebuje, objeví se u starších lidí převážně stres a lítost, málo kdo se sním umí vyrovnat, s toho prámení i ta agrese a vztek na mladší ročníky.Určitě tím agresivní jedince neomlouvám, protože s každou frustrací by se mělo pracovat.

reagovat 25.10.2006 11:54 - prober

Aničko nemělas tu fúrii pouštět, ale odmítnout. Když chce sedět, ať si sedne tam, kde je místo. S tou specifickou pražskou odrůdou agresívních starců a stařen je třeba bojovat. Já jsem expert, nic si nenechám líbit.

Jednou jsem ve frontě v hypermarketu vyřídil dědka, který chtěl předběhnout holku za mnou (na mně si netrouf) a ona byla měkká na to aby se bránila.

Když na ni začal pokřikovat ať se nepředbíhá, poté co ji sám předběhnul, otočil jsem se a upozornil ho, že slečna za mnou stojí již několik minut. To ho rozlítilo a myslel si, že mi dá za vyučenou.

Byl to silný protivník, použil na mně hlasitý řev, aby to slyšely i sousední fronty, dále pak hůl co měl v ruce (ne doslova, ale oháněl se svou nemohoucností, ač předtím pobíhal od fronty k frontě, hledaje kde by s předběhl) a nakonec ještě zkusil obvinit mě z hulvátství.

Než jsem s ním skončil, pokladny nalevo i napravo od nás (a ta naše) se zastavily, všichni všeho nechali a užívali si show.

Musel jsem taky použít nefér zbraně, ale na ten jeho kalibr bych se zdvořilou asertivitou neměl šanci.

Jeho upoutání pozornosti okolostojících jsem přebil tím, že jsem řval ještě hlasitěji a ukradl si publikum pro sebe.

Údajná nemohoucnost vzala za své poté, co jsem zveřejnil jeho čiperné několikaminutové pobíhání okolo při hledání oběti k předběhnutí.

Když začal hulákat o nevychovaných hulvátech, rozepnul jsem kabát, vypnul okravatovanou hruď a sejmul jsem ho poukazem na jeho nevychované předbíhání a dorazil tím, je špinavý a páchne - což byla mimochodem pravda. Pak už to děda vzdal a stáhnul se, ale mně to nestačilo (jsem zlý, já vím, chi chi) - když si začal, tak ať nese následky. Poté, co jsem zaplatil jsem se na něj ještě obrátil a počastoval jej krátkou přednáškou o patologické sortě agresívních důchodců rekrutujících se z komunistů a estébáků. Podle toho jak zesinal jsem asi uhodil hřebík na hlavičku.

Měl jsem hezký den... :)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 16.8.2017 23:48 - Milan

Hanysi, na přechodu. Víc...

Chytrému stačí napovědět, ale Hanysovi to musíš napsat polopaticky.

reagovat 17.8.2017 08:48 - já ti to prodloužím

???

pokud máš dlouhé vedení.
Ten chodec byl sražen na přechodu, tak to nesrovnávej s nějakým vanglujícím cyklistou.

reagovat 17.8.2017 17:17 - ,

Hanys ty jsi chytrej jako botník, jak si mohl doporučit dědovi aby jel pochodníku na kole! zrovna dneska o tom mluvil policajt ráno ve studiu, na kole se po chodníku nejezdí, to jen hlupáci si to myslí.Stojím na zastávce koukám jinam a ze zadu proletí na kole okolo mne, lehce se otře píča na kole a myslí si že je chytrá, lek jsem se že bych ji nejraději rozbil dršku - slušně napsáno, že?

reagovat 18.8.2017 15:07 - Hanys

Hanys ty jsi chytrej jako...

Tys nevěděl, že se nesmí jezdit na kole po chodníku??? Ani po přechodu pro chodce?
Tak to jsi musel být z těch řečí policajta dost překvapený.
Já toto vím, ale než dědu nechat zajet autem, které pojede rychleji než my, tak to radši ať si jede pomaloučku na chodníku. Když už ztratil soudnost a na kolo vlezl...

Taky nedávno tady u nemocnice jeden důchodce jel na kole po přechodu pro chodce a když ho mladík v audině seřval, tak se dědys vrátil, opřel si kolo o kapotu toho bouráku a začal na mladýho řvát, že on jede na přechodu, tak má přednost. Že se to nevztahuje na kolo, o tom asi nic neslyšel.
Mladej si vystoupil, jednou rukou mrsknul kolo až za chodník do škarpy a druhou si dědu podržel a jednu mu střelil. My, i ostatní jsme mladýmu zatleskali a konečně mohli jet dál.

Pouč manželku, aby na kole na chodníku nejezdila a když, tak pomalu....vždyť tě mohlo klepnout...

reagovat 7.2.2018 12:48 - Pavel

máš asi ty. Stoupni si...

super hláška "rojení duchen", to nemá chybu! rád to používám a šířím dál!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *