Agresivita po alkoholu...ale já jsem HOLKA!!!

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.8.2005 19:28 - *Kačka*

Já mám takový menší-větší problém s alkoholem, když se napiju víc,jsem hrozně agresivní(a to jsem holka!!!)
Jednou jsem se ráno probrala a partner říkal, že když jsem v opilosti chytla "amok" dal mi facku ale pak prý jsem začla brečet a jemu mě bylo líto..
Já jsem na to měla "okno" ale taky jsem se dlouho vnitřně nemohla vyrovnat s tím že mi tu facku dal.

Ale pak jsem se jednou probudila a měla jsem nějaké škrábance a pár modřin, on řekl že mi to zas udělal on, protože jsem byla agresivní, už jsem začla být naštvaná ale jen do té doby, než si on svlíkl tričko a já viděla ty škrábance a modřiny na hrudi, na bocích, na prsou..no hnus.
Prý jsem ho v té opilosti tak doštípala:(
Má mě rád a jinak se nikdy nebijem, já to vlastně znám jen z jeho (nejen jeho, viděl mě i brácha, jak jsem na svého přítele agresivní) vyprávění, mám pak vždy okno.
Přitom nechápu proč, jsem vždy agresivní jen na svého partnera a všichni si myslí že máme nějaký problém...
Za střízliva jsem mu nikdy nedala ani facku a dokonce se mi to příčí, násilí nesnáším..
Co dělat?
Proč to tak je?
Co si o tom myslet?
PS:je jednoduché mi poradit:nepij!
Ale mě to někdy nedělá nic i třeba po 2litrech vína(jsem ukecaná a pak jdu spát,ale nejsem agresivní..), a někdy o sobě nevím po 4dcl vína...dnes je alkohol opravdu všude, při každé příležitosti:(

reagovat 27.8.2005 20:18 - Abstinent

U nás bydlí taky lihula co je i po malých dávkách alkoholu agresívní. Když si na mě otevře tlamu, tak jí jednu řachnu mezi tykadla a je pokoj.
A ze zkušenosti ti můžu říct, že je to rychlý a účinný způsob na uklidnění. Mimochodem, pokud se chováš jak dobytek a nemáš vypitý mozek, tak bys mohla dojít k poznání, že si od svého partnera nic jiného nezasloužíša je to k tvému prospěchu.

reagovat 27.8.2005 22:53 - sim

To same u me.
Mozna mas jako ja neco uvnitr, co te trapi, nekdo ti patrne ublizil v minulosti a ty jsi se s tim nikdy nevyrovnala.
Na to se musi prijit u psychologa nebo v nejake terapeuticke skupine, sama na to mozna prijdes take, ale to muze trvat desitky let a mezitim muzes napachat hodne zla.
Neni to v piti, je to v sebepoznani.
Preju hodne stesti a sil.

reagovat 28.8.2005 00:22 - J

aky jsem se ráda napila, ale nějak od března se tomu snažím vyhýbat. Začala jsem pít kvůli manželově nevěře a pila jsem hodně. Nevadilo mi to, až nějak před rokem se mi stalo, že jsem měla okno a samou modřinu. Jenže mě nikdo neřekl, kde se mi to stalo, nebo kdo mi to udělal. Pak se mi to stávalo častěji a tak jsem se snažila vyhýbat se alkoholu. Mezitím jsem navštívila kineziologickou poradnu na odblokování. Můžu říct, že už alkohol téměř nepiju, ale po jedné oslavě jsem zjistila, že kdybych vypila víc, tak zas něco provedu. Problém nemá partner/teda má, ale svůj/, problém mám já, někde hluboko ve mně je něco, co mě trápí, co neumím vyřešit, a co se projeví agresivitou v opilosti. V mém případě si myslím, že okno mám proto, abych nevnímala to co dělám, protože se mi to příčí, ale ono to chce ven. Myslím, že Tvoje agresivita vůči partnerovi má podobnou příčinu někde uvnitř. Partner Ti může jen někoho připomínat, máš okno, abys neviděla, že ubližuješ někomu jinému. Já chci najít příčinu, protože se děsím toho, že bych mohla v tomhle stavu nenapravitelně ublížit buď sobě, nebo někomu jinému. Přestat pít je dobré, ale v tomhle případě ne moc platné. Tak se ozvi, jak jsi na tom.

reagovat 28.8.2005 17:28 - *Kačka*

No, já se snažím pít míň a úplně vyloučit tvrdý alkohol.
Pro autora první reakce:já mu nenadávám že mě třeba usměrní fyzicky!!!Ale ujišťuji Tě, že podle těch co mě takhle zažili to vůbec nepomáhá. Je to tak jak se říká, že v tomhle stavu u mě násilí plodí násilí:(

Pro ty další dvě reakce: díky, že jste to vzaly vážně. U psychologa jsem už byla. Chodila jsem tam skoro rok, po tu dobu jsem skoro nepila, ale ono se to nedalo trvale vydržet takže jsem zase začla, a přestala jsem tam chodit. V době kdy jsem nepil jsem taky měla pořád deprese, byla jsem smutná, seděla jsem pořád doma abych se nedala zlákat atd. nikam to nevedlo. Ta psycholožka mi radila abych až budu mít někdy vztek tak vezmu polštář a mlátím do gauče. Jenže já nikdy za střízliva nemám až takový vztek, abych musela mlátit polštářem...říkala taky ať se vyhýbám tvrdému, což se mi daří dodnes(už je to asi 2roky).
Nepomáhalo mi to:(
Potřebovala bych zkusit něco jiného.
Teda to s tím, že někde ve mě mě něco trápí bude asi pravda. Já jsem vždy buď agresivní na partnera nebo na sebe. Rvu si vlasy, pořezávám se, mlátila jsem se svícnem do ruky atak. A pořád jsem prý říkala, že se musím potrestat. Pro mého partnera je to velmi vyčerpávající. Mí rodiče, kteří o tom ví se mu: "diví, že mě už dávno nekopl do..."
On mě ale miluje a chce mi pomoct a já "si" chci taky pomoct, ne kvůli sobě, ale kvůli němu protože on si to nezaslouží(maminka mu umřela na jaterní cirhózu jako následek alkoholismu, taky si s ní užil svoje, možná proto má pro mě pochopení)
....nevím....
Poraďte prosím!!!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.5.2015 11:06 - je vidět

Každý co si zaslouží!...

že víš prdek o životě. Je tolik důvodů proč slabá povaha začne pít. Odsoudit umí každý, pomoci málokdo. Nepiji, ale mám v rodině vyléčeného alkoholika. Musí chtít sám to je samozřejmé, ale musí mít důvod přestat se v tom plácat a od toho je rodina.

reagovat 4.5.2015 11:13 - Ajka

Každý co si zaslouží!...

Ty si dobry magor, sak sme ludia. To sa ti hovori takto, ale keby sa to stalol niekomu koho mas naozaj rad a vies, ze ten clovek je super a stoji za to stat pri nom, tak by si to takto nebral...ale to sa tazko takto, bud rad, ze si nic take nemusel riesit, Naco vobec take totalisticke nazory co aplikujes chladne a sebecky na cele ludske pokolenie vobec prezentujes na verejnosti :D? Ved ti muselo byt jasne ze tym do debaty nijak plodne neprispejes...

reagovat 8.4.2018 20:58 - Holky a kluci nepijte

Alkohol je droga , ktera vam vse muze jen zivot znicit ! Pamatujte , ze nikdy tomu nebylo naopak !!

reagovat 9.4.2018 07:54 - Hernajs

Proč hy si jako holka neměla být po alkoholu agresívná.
Je to ovšem často verbální,ale to není o nic horší a ničivější proměna osobnosti.

Klasicky po panáku tvrdém i netrénovaná nadějná alkoholička co jde někam s mládenci na vandr a večer je společensky i fyzicky unavená,řve DEMENTE,dementně reagovat atd.na něco na co ona nemá nervy a úsudek.

reagovat 9.4.2018 11:06 - Pracovat na sobě

Kdo pije, má problémy sám se sebou. Začátek ale musí být - nepít vůbec, absťák překonat a hned začat psychoterapii. Tchyně je alkoholička, pije osamotě a nadává potom své rodině, všichni jí ubližují....klasika.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *