Agorafobie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.2.2001 10:05 - Michaela

Ahoj všichni, rada bych kontaktovala někoho, kdo má zkušenosti s léčení (vyléčením!) agorafobie. Touto fobií trpím již víc jak 5 měsíců a přestože jsem hned po 2 měsících od prvních příznaků navštívila psychologa, a docházím za ním stále, zlepšení se nedostavuje. Tedy, zlepšení nastalo hned v začátcích, ale pak se to zaseklo a už se to vůbec nelepší. Budu vděčná za jakoukoli radu. Dík

reagovat 26.2.2001 07:40 - Natálie

Možná bys mohla říci, co to vlastně ta agorafobie je.

reagovat 28.2.2001 08:20 - Michaela

Agorafobie je strach napr. z cestovani dopravnimi prostedky, stani ve fronte, nakupovani v obchode kde je hodne lidi atd. Ja uz jsem zvladla obchody, ale auto, vlak, metro to mi proste nejde.

reagovat 1.3.2001 20:44 - Tomáš Isák

můžete mi poradit jaká je nejlepší metoda pro zvládnutí panického strachu z MHD,především metra,ale i výtahy/zděděná klaustrofobie/,problémy nastali po velmi bolestném rozchodu s partnerkou...předem moc děkuji.

reagovat 2.3.2001 16:28 - Jana

Ahoj Michaelo, mam stejny problém jako ty, ale trápí mě o mnoho déle. Už jsou to skoro 4 roky.. Snažím se s tím vyrovnat sama, bez pomoci psychologa nebo psychoterapeuta. Ze začátku byl pro mne nepřekonatelný problém i vystát frontu na košík v obchodě nebo vydržet v autobuse do další zastávky :-) Teď je mnohem lepší - každý den jsem o kousek dál, ale asi jsem nezvolila nejlepší cestu. Rozhodně není krátká a rozhodně nejsem na jejím konci... Ráda si popovídám s kýmkoliv, kdo mám stejný problém.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.8.2015 18:08 - Jirka

Hm,na tyto AD ctu vetsinou pomerne dobre nazory/zkusenosti.
Ono i zde plati,ze pri vyberu Psychofarmak musi Psycholog spravne vybirat,presne podle symptomu a stanovene diagnozy.To stejne plati i pri vyberu terapie,pro kazdou Poruchu osobnosti je vhodna nejaka jina...
Tak drzim palce,at' se dari a at' je dobre.J.

reagovat 14.8.2015 05:49 - Jon

Anafranil patří mezi staré osvědšené AD. Komerčně ho vytlačily léky jako Zoloft, a pod. Mám s ním taky dobré zkušenosti při panické poruše.

reagovat 1.11.2015 23:05 - kubas9

Hledám kamarádku nebo i přítelkxni na vážný vztah nebo jen někoho s kým bych mohl trávit volný čas nebo i dopisovat, ale to se uvidí časem, je mi 25 let a jsem ze Zlínského kraje. Mám lehčí agorafobii ale žiju uplně normálně. Budu rád když se někdo ozve.

reagovat 4.6.2016 21:40 - klarka

Leni,no já už to mám s...

Prosím mohu poprosit také informace o tom EFT... Je mi 24let a bojuji s tím od 18let a vždy je to stejný jsou dny dobré a dny strašné, chci zase normální život

reagovat 16.3.2018 19:19 - Martina

Ahoj,
mám také tento...

Dobrý den poprosím vás o radu bral někdo apoparox a bylo mu zle i po 3 měsících užívání ?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *