Agorafobie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.4.2005 07:38 - Maja

A jak na ni? Tablety, postupné zvykání na situace, které působí nepříjemnosti nebo nechat tak? Ve 25 letech (synových) mám obavu abych se vůbec někdy osamostatnil. Jak jsem četla vedle: občas to naštve, když jeden každé ráno vstává do práce, také řeší napjaté situace a je kolikrát "hotový" a druhý vstane v 10, vyžere ledničku, koukne na video a pak jde na tenis, za holkou, nebo se jen tak toulat..přijde pozdě večer půl noci kouká na video a tak to jde dokola. Do práce ale ne, protože má problémy.

reagovat 18.4.2005 14:22 - kk

uvědomuji si, že moje reakce asi bude zlá, ale já to vidím takhle: co sis vychovala, to máš.
A to ho stále živíš? V 25 letech? To je snad dost na to, aby byl vykopnut z baráku, a ať se živí jak umí...

reagovat 18.4.2005 16:31 - Pajka

Majo, jak víš, že má agorafobii? A vůbec co o agorafobii víš? Kdyby bylo 1.dubna, nereagovala bych vůbec a považovala Tvůj příspěvek za pokus o apríl...
Agorafobie není o tom, že se necháš živit. Agorafobie je opak, jsi nešťastná ze závislosti na druhých.
Agorafobik se úzkostí klepe někde v koutku a moc nemá chuť ani vyžírat ledničku ani koukat na video,naotž vyjít z domu - to je problém největší. Takže tenis a rande a jen tak se tak toulat to teda už naprosto ne!!!
Možná má fobii, ale podle toho, cos napsala opravdu jenom a pouze z práce.

reagovat 19.4.2005 07:22 - Maja

Je to trochu jinak a přece pořád stejně - nevím co se tenkrát stalo, měl na vojně nějaké problémy až skončil v psych.léčebně na 3 týdny, pak modrá knížka a doma pak pokračovala ambulantní léčba na odd. v místě bydliště. Dr mu doporučila skupinovou terapii, ale tam kvůli té blokádě nedojede. Funguje prostě asi tak 2 km kolem domova, výtahy, poschodí, automyčka nedokáže (nemůže,nechce). Přijel takhle z vojny domů a malinko se to zlepšilo,že už přejde most a neřeší to jako dřív. Je to několik let. O agorafobii mi řekla Dr tady na netu po mém dotazu. Dřív jsem to chápala jako labilitu atd. Je to tak 50 na 50. Je to složité. Já mu práci nemohu najít, když bude chtít každou odmítne nebo se bude chovat tak, že ho nebudou chtít přijmout. A za ručičku ho vodit nehodlám. Takže žádný apríl, ale starost.

reagovat 19.4.2005 09:03 - Pajka

Majo, takže tohle už se agorafobii podobá. Může být jedním z příznaků panické poruchy. Zkus se podívat na www.lundbeck.cz "pro veřejnost" "čím se zabýváme" "deprese a úzkost" tam se dovíš víc, ještě odkaz

http://cz.lundbeck.com/cz/Public/what_we_do/Depression/documents/Trpite%20zachvaty%20panicke%20uzkosti.pdf

Na "doktorku" už psalo moc lidí, kteří měli jako hlavní příznak agorafobii a uzdravili se. Bez léků a terapie to asi nepůjde, aspoň o nikom nevím... :( na druhou stranu to není vážná nemoc, ale porucha, zvýšená úzkostnost a přecitlivělost. Na internetu jsou taky stránky ČT www.diagnoza.cz, kde je celkem dobře zpracováno téma agorafobie. Mluví tam odborník na úzkostné stavy MUDr.Praško a kdybych Ti měla poradit, tak bych na Tvém místě dala syna na intenzivní terapii do jeho centra v Praze. O něm jako o autorovi se více dovíš např.na www.grada.cz. Je to opravdu odborník na slovo vzatý, který má za sebou kvanata uzdravených lidí.
Přeju Ti, abyste se oba se synem z té depresivní stagnace pohnuli směrem kupředu...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.4.2011 15:58 - Iveta

Veroniko- pokud nechceš být...

Dobrý den , Hanko, prosím Vás, jak probíhá tam psychoterapie ? chodila jsem na jednu, jednalo se o to, že jsem MUSELA!!obejit město a třeba z každeho obchodu přinest paragon...aby mi věřili dr...žádné ne neexitovalo, jen chodit ,chodit, pořád dokola, až to polevilo, a hlavně vyhledávat ty místa, kde mi bylo ouvej...dalo se to bez léků, ale těch propocených triček :-(( ted se mi asi po roce opět pomalu mrška vtírá, zatnu zuby a jdu, svět se se mnou točí....říkám si , zvládlas to!!!!!tak bojuj

reagovat 22.4.2011 15:24 - Hana

Psychoterapie v Kroměříži je komplexní léčba. Záleží na tobě, jak se ti podaří otevřít své nitro a vylíčit všechno, co tě trápí. Denní režim je nabitý, přísný, nutné je psát deník, probíhají psychohry, malování, rozbor, probram je opravdu bohatý. V určité fázi je zapojen třeba i partner. Trvá to 6 týdnů a stojí to za to.

reagovat 24.4.2011 09:22 - Iveta

Psychoterapie v Kroměříži...

Děkuji , a říkali tam , že efekt je 100%? Já si vždycky myslím, že už jsem z toho venklu a za pár let je to tu znovu.....

reagovat 24.4.2011 17:13 - Rosa

Efekt není 100procentní, protože ty sama musíš na sobě pracovat. Všechno záleží jen na tobě, tam se ti možná dostane víc informací a pohledů na celou situaci. Žádný doktor ti neřekne JAK žít, a tabletka taky ne.

reagovat 22.6.2011 17:14 - Jiří

uvědomuji si, že moje...

Po tomle přispěvku bych ti opravdu přal prožit stavy spojene s agorofobii jde vidět že jsi to asi nikdy neprožil a viš o tom velke kulove!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *