Aerofobie - strach z létání - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.3.2005 13:10 - JUDr. Radek Babán

Tak to moc dobře znám, jsem důchodce a bál jsem se letět už v roce 1954, když jsem poprvé ještě jako kluk, letěl s otcem do Varšavy. Později jsem létal do Havany a různé zvuky v letadle mě přiváděly k šílenství. Ale proč to povídám. Mám pro podobně postižené radu. Existuje firma, kde pilot vám vysvětlí, jak letadlo funguje a mně laikovy zodpověděl dotazy na ty zvuky a pazvuky a pak mě vzal do kokpitu simulátoru, na kterém se dopravní piloti školí, abych si to sám vyzkoušel. Letěli jsme po simulovaném požáru jen na jeden motor a přistáli v pořádku. Je to zajímavá zkušenost. Zkrátka když nemusím letět, tak nepoletím, ale jinak je to lítání snesitelnější. S pozdravem JUDr. Radek Babán.

reagovat 23.7.2006 11:16 - Jan Bílek

Létejte s ČSA a užijete si let s jedním motorem nesimulovaně!

reagovat 24.10.2006 15:25 - Pepa Omáčka

Chci jen poradit všem kteří se bojí lítaní tak aby si určitě nezapoměli balíček žvýkaček. a hlavně jestli se bojí nastoupit do letadla tak prostě ať se zhluboka nadechnou a pomalu vydechnou a vduchu si řeknou:TAk prostě tam tedkom nastoupim ono to chvíli poletí a pak zase ve zdraví vystoupim, nic natom neni... A kdyz to nepomuze tak si s sebou vemte treba beatles nebo proste uklidnujici muziku a poslouchejte ji dokat nevistoupite... Muzu rict ze to opravdu funguje ted litam uplne v pohode i kdyz sem se predtim bal jak cert krize... Vsem preji pekne letani bez nehod..

reagovat 14.3.2007 00:07 - Janka

v létě chci letět za svýma známýma,ale mám paniku z letadla..je to pět hodin letu ale jen na to pomyslím,už je mi špatně..dříve jsem létala hodně,ale zničehonic jsem se začala bát..jiná možnost jak se tam dostat jsou dva dny autem a pak skoro dva dny lodí..4dny cestování jen kvůli tomu,abych nemusela prožít 5h v letadle..mrzí mě to,protože cesta letadlem je nejenom rychlá,ale i levnější..máte někdo podobné pocity...léto se blíží a já nevím co s tím..

reagovat 14.3.2007 09:26 - letuška

Janko, zkus si přesně pojmenovat konkrétní věci, kterých se bojíš. Žádné letadlo nespadne jen tak najednou,jak to vidíš v hloupých filmech.Je schopné provést vzlet i let a přistání na 1 motor, každý systém má 3 okruhy a posádka je pravidelně trénovaná na řešení mimořádných situací v kombinací závad, které se pravděbodobně vyskytnou. Jedině snad letecké společnosti , které zanedbávají předepsanou údržbu, mohou riskovat, ale velké renomovaná společnosti si nic takového nedovolí. Tak hlavu vzhůru!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.9.2015 21:21 - Miki

Ahojte všichni, já letím už ZÍTRA!!! A jsem aerofibik.
Nevim, kdy přesně a proč moje fobie vznikla. Předcházelo ji asi 10 v pohodě prožitých letu po Evropě. Pak přišel 7 hod. let do Afriky, narvane letadlo, sedadlo v poslední řadě u WC a kuchyňky, že které se linul nepříjemný oder nechutneho jídla. K tomu trochu turbulencí a začalo mi být špatně. Ustala jsem to celkem v pohodě, užila si překrásnou dovolenou na panenském ostrově a cesta zpět nebyla tak strašná. Hned na letišti jsem nahlásila svou fobií, přidělili mi místo ve čtvrté řadě a letadlo bylo navíc poloprazdne.
Ale! Od té doby se můj strach stupňoval, až před pár lety to došlo tak daleko, že jsem malém omdlela. Nepomohlo nic, můj muž měl ode mě rozdrcenou ruku a po přistání prohlásil, že už se mnou nikam neleti. Nechce zažít nouzové přistání kvůli omdlele ženě. Já ale cestovat chci a moc a hodlam se se svým strachem prát, co budu moci. Loni jsem zašla k psychologovi, předepsal mi Elenium a letěli jsme 3 hodiny na Krétu. Strach jsem sice měla stále, ikdyz menší, ALE žádné třesení rukou, bušení srdce, studený pot ani brnění v nohách, Elenium uvolnilo nervová zakončení dokonale.
Zítra ráno, až polezu tunelem do letadla se budu bát, ale nebude mi špatně fyzicky a za tři hodiny pristaneme a pak mě čekánnádherná dovolená na krásném liduprázdném ostrově, kde si to hodlam se svým muzickem pěkné užít. A to je má odměna za pár hodin strachu... Ale bez Elenia nebo lexaurinu bych to nedala.
Držím palce všem aerofobikum aby nad svým strachem dokázali zvítězit a užít si tak nádherně zážitky z dovolené.

reagovat 4.9.2015 11:10 - Rea

Taky je dobry Oxazepam.

reagovat 4.9.2015 16:19 - Já to

obdivuji,sama bych to nedala,pokud bych měla tak veliký strach.Věřím,že na tom nejsi tak špatně,když do toho jdeš vždycky a ráda znovu.Říká se,že každý má dělat právě o,čeho se nejvíc bojí.Já bych asi letadlem necestovala,raději autem,pokud by tam byl velký strach.

reagovat 10.4.2017 16:28 - Terra

Celkem ty chlapy chápu, také mám strach ani ne tak z létání, ale spíše z výšek. Pořád mám pocit, jako by se mělo letadlo jen tak z ničeho nic zřítit...
A je tu další problém, brzy odlétám, musím za prací do ciziny...
Takže se snažím různě na netu najít různé možnosti, jak to vyřešit, zatím mám nějakých 10 docela užitečných bodů (tady: http://www.zaparkujteuletiste.cz/prekonat-strach-letani-10-uzitecnych-tipu), a musím říci. Tak uvidíme jak mi to pomůže :)

reagovat 10.4.2017 16:50 - Já bych

letěla hned,zase si říkám,co se má stát,tak se stane.Pravda ale je,že třeba vrtulníkem bych strach měla,přece jenom ty malé letadla nejsou tak bezpečné.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *