Aerobní trénink ve fitness centru - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.5.2009 08:39 -

Práce maséra

Pro mě je práce maséra poslání. Myslím si, že pro práci maséra musí mít člověk talent, masáž není jen několik málo tahů, které se naučíme v některém z masérských kurzů. To bohužel nestačí ani na nějakou relaxační masáž v soukromí. Často se setkávám s lidmi, kteří o sobě řeknou, že umí masírovat a chrlí na vás všechny super moderní a nesmyslné techniky, pomocí různých kamenů, přístrojů a jiných vymožeností, jak jinak, než stoprocentně podloženo východní filozofií a doloženo třiceti diplomy z dvou denních kurzů, které pořádají možná stejní odborníci, jako ti kteří se diplomy honosí. To ale nejsou maséři, to jsou obchodníci. Když se konečně dostanete k tomu, že na vás dotyčný položí ruce, zjistíte, že vám mnohé doteky připadají nepříjemné, zbytečné, některé vás bolí a přesto nevedou k odstranění vašich potíží.

Na druhou stranu, se setkáte s člověkem, který není masér a třeba jen z legrace vám položí ruce na ramena a vy ucítíte příjemnou úlevu a uvolnění. To je u mě talent! To teplo z dlaní, upřímný cit, snaha vám pomoci. To se nedá naučit. Nejsou svaté ruce, co se modlí, ale ty, co pomáhají. Mám skvělou zkušenost s tím, když mě moje osmiletá dcera natře za krkem, při hře na masérku. Je to tam! Mám ještě dvě dcerky a ty mají prostě talent na jiné věci.

A když takto talentovaný člověk, jde do kurzu a jde tam, protože má chuť se něco naučit a ne proto, že ho tam poslali na rekvalifikaci z pracovního úřadu, máme velkou šanci že se potkáme s dobrým odborníkem.

Masáž je prostě umělecké dílo, balet rukou, doteky sochaře, podepřené o talent, vědomosti a dlouholeté zkušenosti. Je to také kus psychologie, naše doteky vstupují do prostoru soukromý našich zákazníků. Masér těžko pomůže někomu, kdo je svázaný vlastním mindrákem a stydí se za své tělo.

Náš úkol není je přesvědčit o tom, že jsou všichni dokonalí ani o čemkoli jiném. Masér musí vědět, cítit a vážit si lidského stvoření. Za každou vráskou, jizvou a jinou nedokonalostí nevidím něco odporného, ani odpudivého. Každé tělo vypráví svůj příběh i to naše.

MASÉR JAN KOHOUT

Narozen 10.9. 1968 v Brně

Od svých osmnácti let se věnuje studiu manuální léčby. Za šestnáct let své praxe, dosáhnul vynikajících výsledků v oblasti současných i alternativních přístupů léčby pohybového aparátu. Vytvořil vlastní postupy při léčbě. Do dnešní doby léčil více jak 60 000 pacientů. V současné době pracuje v brněnských lázních na ulici Kopečná.

K jeho zákazníkům patří mnoho významných osobností jako například:Pan režisér Rudolf Chudoba ( např.Manéž Boleslava Polívky)RUDOLF CHUDOBA (1948, Československo)

Od roku 1957 žije v Brně. Vystudoval pražskou FAMU. Jako nezávislý scenárista a režisér dokumentárních filmů zaměřených zvláště na hudební tematiku spolupracuje s Českou televizí, hudebními archívy a společnostmi. Nositel ceny Pierot za rok 1995 a 1999, kterou uděluje FITES.Jurij Gorbunov Cena Thálie 2005Národní divadlo Brno

prof. RNDr. Dalibor Povolný, CSc., univerzitní profesor biologiePan Dušan Tomek přední český léčitel akupunkturista

MUDr. Umlauf, CSc. primář odb. ambulance pro akupunktůru a přidružené obory.

Bohužel nejlepší akupunkturista, který žil v Brně byl primář bývalého oddělení akupunktury, nyní je to oddělení léčby bolesti ve Fakultní nemocnici v Brně - Bohunicích MUDr. Umlauf, který již zemřel. Nyní na oddělení léčby bolesti působí MUDr. Haklová, která se rovněž akupunkturou zabývá.

reagovat 10.5.2010 19:42 - Zlata

Pomohly mě masáže paní Klinkové z Vraného nad Vltavou, trpívám dost na otoky a tak mi nabídla akupresuru a taky jsem brala curenzym, protože je levnější než ty další léky. Hezky jste to napsal.

reagovat 17.5.2010 22:47 - Mandlička

Pomohly mě masáže paní...

Paní Klinkovou neznám zkusím na ní na internetu najít kontakt. Jinak Curenzym jsem zkusila a taky zabral

reagovat 31.5.2010 19:43 - mismiska

Pomohly mě masáže paní...

jojo, curenzym je super, zabral mi na velký zranění po pádu z koně, dobře jsem se po něm hojila

reagovat 31.5.2010 19:44 - pozor

curenzym neznám, ale hlavně pozor na wobenzym, je strašně drahej a vůbec nezabírá!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 20.10.2017 20:57 - Деревенский

Hele, když už tady...

Já fasuji oblečení do posilky a fitnes centra v práci. Jmenuje se to montérky a dávají nám tam i masáže, sice slovní, ale i to se počítá.


reagovat 20.10.2017 22:54 - Zizalova

Ja zas posiluji ve skvelem Zahradafitu :-) Doporucuji. Oproti jinym fitcentrum je tam cerstvy vzduch....

reagovat 20.10.2017 22:58 - Nela

dobrý večer .
mám takoví dotez.V čem mám dojít na fitnes?
Mám jen leginy a funkční body , stačí to ? nechci tam dojít za trapku, nikdy jsem tam nebyla.
Děkuji za odpověd
Je mi 18 a chci jen přes zimu udržet figuru

reagovat 20.10.2017 23:18 - hm

Hele dealerko nedělej ze sebe zase trapku. Mladá holka bude na Doktorce hledat ohození, jo?
Když si to může sama najít i bez tvého blbého odkazu.

reagovat 20.10.2017 23:19 - radši

dobrý večer .
mám takoví...

sedni ke knihám a studuj Český jazyk. Ať nejsi za "trapku".

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *