Adopce - říct nebo neříct ?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.10.2007 20:23 - Danča

Mám 11letého syna, který je adoptovaný a neví to. Manžel je zásadně proti abychom mu to říkali, ale já mám pochybnosti. Co když přijde zdravotní problém? Nebo si bude v budoucnu dělat test DNA a pak zjistí, že jsme mu celý život lhali? Podotýkám, že šťastná shoda náhod tomu chtěla, že jsme si ho vezli z porodnice, když mu bylo 7 dní a tím pádem jsme všude, v rodném listě, v očkovacím průkazu, prostě ve všech dokumentech uvedení jako jeho rodiče. Uvítám názory všech. Děkuji!

reagovat 7.10.2007 19:05 - Jana v Býku

Ahoj Dančo.Můj názor:říct to až v osmnácti.Nyní věk velmi lehce nabouratelný zmatky v hlavince.

16-ti:věk puberťák,nevíš co by mu v hlavě vrtalo až by se to v něm vzbouřiloa mohl by začít dělat něco co by tě bolelo.

18-tiletý člověk už by měl posoudit vše s jasnou hlavou a sám se k tomu čelem postavit.Myslím,že pokud to bude až v 18-ti,budeš mile překvapena jeho reakcí.Zasloužíš si to.JSI DOBRÁ DUŠE:-)

reagovat 7.10.2007 19:22 - Mony

ani v těch 18nácti to nemusí úplně dobře vzít.Taky jsem chtěla adoptovat,ale každý mě odrazuje od adopce...nevíš co z toho vyroste,ty se staráš,a on ti pak zdrhne,dělá ostudu.....jenže to se stává i s vlastníma dětma,že jo.

reagovat 7.10.2007 20:33 - Jana v Býku

Mony adopce je závažný krok.Musíš si to pěkně překalkulovat,ale pokud do toho půjdeš,můžeš být i velmi šťastná:-)))))Víš i vlastní dítě tě dokáže odkopnout.To už je riziko,ale jdi do toho,určitě,Budu ti držet pěsti,tááááááááááákhle moc:-)

reagovat 7.10.2007 22:42 - katka

mě přijde strašně nefér to neříct. Můžeš popřemýšlet kdy je vhodný věk, ale on má právo to vědět. Mě by to taky zajímalo, i když já jsem oběma rodičům tak strašně podobná, že u mě pochyby nepřicházejí v úvahu. Ale rozhodně mu to jednou řekini.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.4.2012 00:55 - Jeni.Lo

hay , uz nekolikrat jsem zadala i prez email admina smazat komentar Ludmila a Sylva , po mem patrani po sestre ,ktere dopadlo uspesne ,se v rodinni prislusnik nenadchl mym skutkem ba naopak a dost psany text skodi me budoucnosti, protoze jak jedou pise deti nemam a mam si udelat ale pa po mesici stoji ze mam a v adopci,coz tomu tak neni. Je mi 28 a deti chci mit ,tak prosim uz to smazte i muj psany text uz v zhleden k tomu ze sem psany text nepasuje . Jeni.lo@seznam.cz

reagovat 17.2.2013 08:36 - @zavinac@

Bydlím ve evsnici kde je jeden adoptovaný už je ve středním věku nyní a dozvěděl se to v 10 od kamarádů a byl v šoku. tak to že to tady neříkáte starším dětem je pro mě šok. je pravda že máte pravdu že když to ví v pubertě může říct něco čeho by pal litoval ale pořád lepší než když to neví a dozví se to náhodou třeba ve 20letech. jak by vám bylo kdby vám někdo lhal 20let. je to skoro jako manželská nevěra.

reagovat 17.2.2013 09:17 - Určitě

bych to řekla a to co nejspíš.Malé děti to nezasáhne a spíš se s tím vyrovnají,než potom v dospělosti.Takhle už to ví od mala a je s tím smířený,vyrůstá s tím.

reagovat 23.8.2016 15:12 - tom

Jednoduché: říct a to ihned!

reagovat 4.1.2017 17:19 - jsem těhotná

těhotné a zvažuje přijetí pro mé dítě (michelle55@gmail.hu)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *