ADHD - Porucha pozornosti s hyperaktivitou

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.3.2006 15:16 - Čokoláda

dobrý den, je mi 21let a mám přítele, jehož devítiletý syn má diagnostikovanou ADHD.
Potřebuji poradit, jak se ke chlapečkovi mám chovat, co je u něj zlobení a co projev poruchy? Jak a zda vůbec ho "trestat"?Mám pocit že domluvy se naprosto míjí účinkem...
Jak se s ním učit a jak ho udržet např. u domácího úkolu? Můžete mi prosím poradit, jak ho nějak "korigovat" a zároveň mu dávat najevo že ho mám moc ráda? Děkuju moc...
Čokoláda

reagovat 22.3.2006 16:12 - Martin

to Cokoladka:jak sa k nemu spravat ,to ti neporadim ,nemam s tym skusenosti a nejsom ani doktor.Ale pracujem v jedej firme, ktora sa zaobera mimo ineho aj pristrojmi ktorymi sa da velmi ucine liecit napr: hyperaktivita (neposednosť, hlučné správanie, nadmerná výrečnosť) ,porucha pozornosti,poruchy správania , poruchy spanku, depresia ,pourazove stavy,vývinové chyby reči,poruchy učenia atd...Po absolvovani 10-30 sedeni u psychologa, logopeda sa zvycajne dostavia prve vysledky.tu mas viac informacii:

http://www.eegbiofeedback.cz/cesky/cesky.php?menu=1

http://www.biofeedback.sk/verejnost.php?aid=1tymto ta nechcem nahovarat aby ste hned isli k logopedovy alebo psychologovi ,ale je to jedna z moznosti, ktora sa u nas (SR aj CR)

zacina coraz viac pouzivat.Zdarec.

reagovat 7.5.2006 21:18 - Martina

Moje pritele dcera ma tuto poruchu. Minuly rok jsme ji meli na hlidani pres prazdniny a musim uznat, ze me kolikrat uplne odrovnala. Jeji aktivita se snizila, kdyz jsme omezili cukr. Jeji matka mi to poradila, ze cukr ji dela vice hyperaktivni a rozmrzelou. Musela mit dany rezim, ktery vzdy pokousela porusit, ale pak jsi na to zvykla (napr. chodit v presnou hodinu do postele, poradne si vycistit zuby a zkontrolovat ji, kazdy den jsme delali nejakou aktivitu a hodne jsem ji zapojovala do nakupovani, ze ona byla ta, co kontrolovala seznam, co nam chybi v kosiku) Tyto deti jsou velmi chytre a je dobre jim vse vysvetlit, jako s dospelim. Kdyz jsem po ni neco chtela, snazila jsem, aby v jeji pritomnosti nebyl nejaky rusici faktor (napr. televize)a mluvit s ni oci do oci.

Snad jsem aspono trosku poradila.

reagovat 27.9.2006 19:07 - Hanka

Mám 13letého syna,který se od 8let léčí na ADHD a Touretův syndrom.Mám s ním velké problémy.Je impulzivní,špatně se přizpůsobuje potřebám rodiny.Má potíže ve škole i když je nadprůměrně inteligentní.Navíc loni touto dobou prožil těžké trauma.Při jízdě na kole ho srazilo auto.Až do dubna byl nemocný,takže všechno úsilí,které jsme do té doby vynaložili bylo pryč a začínáme znovu.Sami to už moc nezvládáme a radi bychom sehnali opravdu dobrého lékaře,který by nám poradil jak na to.Mame jednoho psychiatra,ale ten léčí hlavně prášky a to nám nevyhovuje.Prosím,kdyby jste někdo věděl o solidním lékaři dejte vědět.

reagovat 21.10.2006 23:26 - liska

deti s ADHD maji primarni problem s udrzenim pozornosti, to je duvod proc odbihaji od ukolu, rozptyluji je vnejsi podnety a jsou nestabilni ve vztazich. Da se to resit medikamenty, ktere zmirni priznaky. Ted jsem cetla jednu diplomovou praci, kde slecna vyzkumnice zjistila, ze ucinejsi nez prasky (a zdravejsi) je AVS pristroj - Psychowalkman, ktery navozuje urcitou frekvenci mozkovych vln (napr.kdyz se potrebujete soustredit nebo relaxovat).

Chtela bych na ni navazat. Psychowalkman vam za 20 minut poskytne to, co byste dosahli dlouhodobym treninkem meditace. To mi uplne nevoni, ackoli to tak je, AVS nema (povetsinou) zadne vedlejsi ucinky a dosahne se stejneho okamziteho vysledku.

Presto mi to neda, rada bych srovnala deti s ADHD, ktere pouzivaji AVS a ktere absolvuji kurz jogy nebo trenuji meditaci. Ocekavam lepsi dlouhodobe ucinky u druhe skupiny, protoze vysledku dojdou vlastnim usilim. Nicmene muzu se mylit.

Sama mam problemy s pozornosti, ze dvou alternativ jsem si vybrala cestu slozitejsi - chystam se na zakladni kurz Modre alfy. Kazdy si to pochvaluje - jde o mentalni techniku, nikoli meditace spojena s nejakym nabozenstvim (jsem skeptik ateista, takze mi tato forma vyhovuje)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.12.2016 09:55 - pomoc

Chodi sem nekdo s ADHD v dospelosti?

reagovat 15.1.2017 14:33 - doktorka

Chodi sem nekdo s ADHD v...

Léta sleduji LMD/ADHD/ u dětí a dospělých.Výrazně častější je výskyt u chlapců.Porucha často přechází do dospělosti a dospělí pak mají značné problémy ve všech oblastech života.Často jsou diagnostikováni mylně a to různými psychiatrickými diagnozami, nebot mnoho psychiatrů nemá s projevy této poruchy zkušenosti.Dochází pak k závažným tragediím.Problémy s dospělými s ADHD mají jejich partneři a často se jim narodí stejně postižené dítě a to je např.pro ženu v takové domácnosti velmi vyčerpávající a neúnosná zátěž.Jsem přesvědčena, na základě mnoha pozorování že jde o genetickou poruchu,která může být ještě umocněna problémy kolem porodu dítěte-asfyxie, rh inkompatibilita a další.

reagovat 15.1.2017 14:54 - Petra

Léta sleduji LMD/ADHD/ u...

To je zajímavé.Pamatuji,kdy mi u syna řekla učitelka v mateřské školce,že má lehkou moz.disfunkci,že on se hodně rychle učí,ale pokud si to nebude opakovat,pak to zase zapomene.Nikdo jiný,krom této vychovatelky mi to nepotvrdil a to jsem s ním také byla u psycholožky,že ho chci dát do jiné školky,kde se věnují řeči,pokud dítě špatně vyslovuje r,ř.Ta na to vlastně vůbec nepřišla.Syn byl hodně živí,později ale už naopak klidnější.Každopádně i já věřím,že je to genama.

reagovat 13.9.2017 09:54 - Hana

Máte díte ve věku 6 - 12 let s diagnostikovaným ADHD? Zapojte se do výzkumu!Po dobu studie si osvojíte techniku relaxační masáže dítěte. Pro více informací napište na: vostrelova.hana@gmail.com

reagovat 28.1.2018 09:56 - Markéta

Dotazník pro rodiče dítěte s postižením
Milí rodiče,
jsem studentkou VOŠ oboru Předškolní a mimoškolní pedagogiky a dovoluji si Vás tím požádat o vyplnění dotazníku. Výsledky budou zpracovány v mé závěrečné absolventské práci. V žádném případě nebudou dále nikomu a nikde poskytovány.
Dotazník je zcela anonymní.
Cílem tohoto průzkumu je zjistit problematiku rodin s postiženým dítětem.
Děkuji za Váš čas a ochotu ke spolupráci ;) https://www.survio.com/survey/d/V4X9A3D9W3N2I3T9L

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *