ADHD - mýtus nebo porucha mozku? - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.9.2010 16:10 - Ali

Dobrý den všem.Mám na vás prosbu i dotaz.Naši dva synové se od mala (asi 3 let)léčili na psychiatrii.Pani doktorka nám sdělila,že jsou dyslektici.Jeden syn má stále problémy se zařazením do společnosti a je neprůbojný,Nedokáže se bránit,ani obhajovat,ani navazovat styky s vrstevníkama.Nedokážu jim s manželem pomoci.Zajímalo by mě,jestli by měli nějaký nárok např.jako na peněžní pomoc,nebo na částečný inv.důchod?Oba synové jsou postiženi (dyslexii).Špatně chápou nějaký výklad,mají problémy si něco zapamatovat.(Ve škole to bylo učivo).Můžete mě prosím někdo poradit.Děkuji

reagovat 28.9.2010 14:05 - Iva

Pokud jste Romka, tak ano. Jinak těžko. Získat peníze mají problémy i rodiče se skutečně postiženým dítětem. Pokud máte doma jen nesmělého dyslektika, těžko na něj dostanete nějaký příspěvek.

Nějaká porucha učení se dá najít u devadesáti procent dětí.

reagovat 29.9.2010 08:36 - Ali

Romka nejsem.Ale máte pravdu v tom,že lidé,kteří opravdu potřebují nutně pomoci,tak se všude na nás tváří tak,jako kdyby jsme chtěli bůh ví co.

reagovat 29.9.2010 22:07 - Iva

Zkuste syna poslat třeba k psycholožce, to by mu mohlo pomoci s nesmělostí. A jestli pomaleji chápu? Inu, prostě je intelektem podprůměrný. Někdo je průměrný, podprůměrný a někdo nadprůměrný. Stejně jako je někdo vysoký, někdo malý...

reagovat 6.10.2010 14:38 - Mirka

Dobrý den.Dcera začala chodit do 1.třídy a má problémy.Nesoustředí se,je povídavá a nevím zda má ADHD či si jen musí zvyknout že začínají povinnosti.Je jí 7 a od malička byla živá a temperamentní.Chvíli neposedí.Je nutné navštívit psycholog.poradnu nebo počkat?Děkuji za odpověď

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.12.2014 20:07 - Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích


Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti

John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

reagovat 28.12.2014 20:18 - drogy.cz

Více informací o ritalinu zde
http://www.drogy.cz/ritalin/kap-co-je-ritalin.html

reagovat 11.8.2017 16:21 - Helena

Ve shora uvedeném článku je řada nesmyslů a nepravd.Co se týká názvu poruchy, určitě byl výstižnější název LMD nebo LDE.Nevím proč musíme stále přebírat nesmyslnou a nevystihující americkou klasifikaci.Dále řada psychofarmak může osoby postižené touto poruchou zhoršit, nebot na farmaka reagují paradoxně.Porucha není psychiatrickou záležitostí ale neurologickou a věnovat se jí má neurolog a psycholog, rozhodně ne psychiatr.Na další bláboly v tomto článku už nemám sílu reagovat.

reagovat 12.11.2017 13:45 - Pepa

Dobrý den.Dcera začala...

Dobrý den mé dceři diagnostikovali ADHD užívá na ADHD homeopata takže se o nemoc dost zajímám. Musím napsat že nedávno jsem četl články na internetu že ADHD je podvod psali o nemoci uznávaný světoví psychologové . Na televizi Prima ze 4.11,2017 byla ve zprávách uvedena reportáž o ADHD a řekli že ADHD je podvod .

reagovat 28.1.2018 10:11 - Markéta

Dotazník pro rodiče dítěte s postižením
Milí rodiče,
jsem studentkou VOŠ oboru Předškolní a mimoškolní pedagogiky a dovoluji si Vás tím požádat o vyplnění dotazníku. Výsledky budou zpracovány v mé závěrečné absolventské práci. V žádném případě nebudou dále nikomu a nikde poskytovány.
Dotazník je zcela anonymní.
Cílem tohoto průzkumu je zjistit problematiku rodin s postiženým dítětem.
Děkuji za Váš čas a ochotu ke spolupráci ;) https://www.survio.com/survey/d/V4X9A3D9W3N2I3T9L

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *