adenom hypofýzy - komentáře

přejít na článek blogu

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.11.2010 13:50 - ftofl

Všem, kteří se obávají ozáření LGN. Sám jsem jej absolvoval před pěti lety v Nemocnici Na Homolce. Jediná nepříjemnost je usazení stereotaktického rámu. Celá doba ozáření je závislé na velikosti adenomu.Já jsem byl přijat na ozáření v něděli, v pondělí se provedloí ozáření a v úterý jsem byl propuštěn domů. Jedinou pamatkou která během měsíce vymizela byly čtyři vpichy na lebce, dva ve předu a dva v zadní části. Na kontrole jsem byl po dvou letech na Homolce na magnetické rezonanci, nezjistilo se žádné ložisko po adenomu, v únoru 2011 jdu snad na poslední MR.Celý zákrom jsem absolvoval v plné narkoze, nebot jsem klaustrofobik a nezvádl bych MR.

reagovat 1.4.2011 19:18 - prdelka184

Všem, kteří se obávají...

Dobrý den,
chci se zeptat, jak jste se dostal na Homolku na gama nůž? Mám adenom hypofýzy cca 6x7mm. Je malý... Bohužel mě přes 4 roky den co den bolí hlava. Na MR a na neurochirurgii chodím do nemocnice do Střešovic. Tam mě operovat nechtějí.. zatím... Doktory totiž hlava den co den nebolí.. :-) jak velký jste měl nádor? a kdo Vás posílal na Homolku? Neurolog? Děkuju:-)

reagovat 1.4.2011 19:28 - D

Dobrý den,
chci se zeptat,...

Mám ho taky,už roky.Taky malý,ale každodenních bolestí hlavy jsem ušetřená.Jen chodím občas na MR a každý rok na peritest,dr říkala,že pokud nejsou rychlé a velké změny,tak operace určitě ne.

reagovat 1.4.2011 21:15 - prdelka184

Mám ho taky,už roky.Taky...

Mě už teda před 4 roky zasahoval do očních nervů. Měla jsem rozostřené vidění. Všechno ze stresu. Když jsem pak byla v klidu, tak to bylo lepší, a trochu se změnšil. Taky chodím na roční kontroly MR a na endokrinologii. Bohužel jediný problém mám s tou denodenní bolestí hlavy. Kdy nemůžu normálně fungovat, chodit cvičit, jsem stále unavená. Zkrátka poloviční život. Doktorů na bolest hlavy jsem vystřídala už hodně moc. Bohužel bez úspěchu. Ale to je na dlouhé povídání.. Hlavně jak se k vám ti doktoři chovají... To je běs:-)

reagovat 1.4.2011 21:28 - D

únava ano-veliká.Mám normální dioptrie,ale ne rozostřené vidění kvůli ademonu.Ale vidění se mi zužuje a taky to kolísá sem-tam.Už si i peritest dokážu podle papíru s výsledky zkontrolovat sama.Zorné pole se mi zužuje a zase trošku rozšíří,ale nikdy není celé."krásně" poznám i bez peritestu na lesních cestičkách.jaknmile musím otáčet celou hlavou abych viděla do krajů,vím že je to horší.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 9.5.2013 22:12 - Laco K.

RE: mimi
Mal som nález o veľkosti 3x3x5cm. Momentálne sa zotavujem po operácií, operovali ma v NR 10.marca 2013. Operácia prebehla podľa plánu, mám 10cm rez nad ľavím okom v oblasti čela, celý zákrok trval skoro 6 hodín. V júni mám absolvovať kontrolné MR vyšetrenie. Zatiaľ sa cítim dobre, až na miernu slabosť.. Lieky stále beriem, po MR vyšetrení nastupujem znovu do Ľubochne na endokrinologické vyšetrenia, kde mi budú merať moje hormonálne hodnoty po operácií.

reagovat 14.4.2014 14:58 - Lucka

Dobry den.Pred 2 roky,me zacla z nicehonic bolet hlava.Silene bolesti,ze si myslite,ze vam praskne hlava,trvala mesic.Po mesici zmizela.Ted po 2 letech se ty bolesti objevili znovu ale intenzivnejsi a stale.Skoncila jsem v nemocnici 5 dni na kapackach.Po MR mi zjistili adenom hypofyzy.Vubec nevim ,co bude nasledovat

reagovat 1.10.2014 11:51 - Lucie

Dobry den.Pred 2 roky,me...

Ahoj Luci,jsme na tom stejne...Nechodim na stranky pravidelne,ale jsi pripad jako ja i jmenovkyne,tak sem se chtela zeptat,jak ti je...Uz mas uecite vsechna vysetreni zasebou jako ja a tak nepotrebujes poradit,mozna aspon podporit..Drzim palecky. L.

reagovat 11.6.2016 18:46 - Dana

Mám za sebou dvě operace a jeden zákrok gama nožem na Hom. olce. To vše během sedmi let. Adenom mi způsobuje zhoršení vidění až téměř slepotu levého oka a bolest hlavy. Po každé operaci se mi uleví a opět dobře vidím.
Jsem neskonale vděčná lékařům z UVN Střešovice neurochirurgům Dr. Netukovi a Dr.Masopustovi,za to, že tu ještě jsem a vidím.

reagovat 12.7.2016 08:21 - igor

Mám za sebou dvě operace a...

Som po operacií nádoru na hypofýze a po ožarení
gama nožom a stále ma bolí hlava.Nevie mi niekto poradiť ako sa zbaviť boleti hlavy?
Ďakujem za kždú radu.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *