Abych se nadychla, musim zivat

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.1.2006 12:00 - Jeanett

Mam pocit, ze se nemuzu zhluboka nydechnout, tak si to neustale vynucuji zivanim, tak se mi to nekdy podari.
Znate to nekdo?? Cim to muze byt?? Stresem, nebo plice??

reagovat 3.1.2006 11:15 - Lenik

Ano, take se mi to stava, ale jen kdyz se na to soustredim. Pomahaji take protahovaci cviky.

reagovat 3.1.2006 11:20 - Láďa

Stres a špatné držení těla. Zmačklej hrudnik, no!'

reagovat 3.1.2006 11:21 - lolan

Zkus si prdnout!!!!

reagovat 3.1.2006 13:01 - katka

Drive jsem to mela taky tak, myslela jsem, ze mam astma nebo neco s plicema a byla to pater..Mela jsem ochably zadovy svalstvo, tak nedrzelo spravne pater, od te doby co cvicim, mam pokoj.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.4.2017 06:18 - Pavel

Haleluja, tak jestli je to jenom tohle, tak jsem se teď trochu uklidnil. Stávalo se mi to tak jednou do roka, teď je to teda poslední měsíc několikrát po sobě. Každopádně svaly kolem zad to nebude. Dělám gymnastiku a lezu po skalách, záda mám jak beton. Spíš si myslím, že to bude ten skřípnutý nerv, to je u mě častější, když se špatně rozcvičím a rozhodně ten stres. Takže začínám chodit na pravidelné masáže, protože spát se s tím fakt nedá. Člověk dýchá jak kapr a čumí celou noc do stropu. Tak hodně štěstí a díky za rady.

reagovat 24.10.2017 08:34 - S

Také mám ty samé potíže,...

Prosím, můžete mi napsat, co Vám pomohlo? Já už se tímto trápím asi 5 let. Je to hrozný pocit. Bývala jsem sportovkyně, teď se bojím všeho. Pořád na to myslím, nemůžu si užívat života na 100%. Jsem z toho neustále vystresovaná. Bojím se, že si tím přivodím nějakou nemoc. Předem děkuji za veškeré rady.

reagovat 24.10.2017 08:39 - Věra

Prosím, můžete mi napsat,...

A nemůžou tyto potíže souviset s psychikou?

Z pszhosomatického hlediska plíce a dýchání jsou spojené s výměnou energie s druhými lidmi. Jak se přitom dokážeme nadechnout a jakou máme sebedůvěru. Dusíme sami sebe, nemůžeme se nadechnout? Nebo někdo jiný dusí nás?

Možná by stálo za to podívat se na tento problém i z tohoto pohledu. Strach může jakékoliv symptomy jen zhoršovat.

reagovat 28.10.2017 17:14 - SARA

tak dlouho jsem se nadechovala až dostala takovou srdeční aritmii že mě musela odvést rychlá na internu.od té doby problémy s tlakem, jestli se mě tam něco uskříplo nebo jsem potencionální psychiatrický klient

reagovat 26.12.2017 13:34 - Standa

Zdravím všechny a mam dotaz, jestli to někomu zmizelo ten stav. Protože momentálně mám to samé. Mám to třetí den a je to šílené. Mám pocit tíhy na hrudníku, ale hlavně pocit, že se musím zhluboka nadechovat. Samozřejmě to nejde. Chci si pomoci zívnutím - normálně to tak dělám a funguje to - ale v tomto stavu nedokážu zívnout. Mám otevřenou pusu a snažím se zívnout, ale jako bych měl v plicích nějakou záklopku. Jinak mně je 35 let, mam práci, 2 malé kluky a miluju život, takže psychické problémy nemám. Přišlo to z ničehonic a je to fakt hrozné. Byl jsem i na pohotovosti - RTG plic nefativní, EKG negativní, odběry krve nic. Spiromitrie nic, dycháni čisté, dobré.....už nevim co mám dělat, úplně mě to změnilo, nic mě nebaví, nevim jak tomu uniknout. Když jdu ven, že se proběhnu a nějak to zvrátím, tak vůbec to nejde....nedokážu to udýchat, musím se zhluboka nadechovat a samozřejmě to nejde....proto prosim, dejte mně vědět, jestli to někomu z Vás zmizelo a co jste pro to udělali.....děkuju

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *