A další šarlatán. Neměli by se střílet na potkání?

Archiv příspěvků

reagovat 20.5.2010 13:20 - kaspar

Hrůza mne jímá, když čtu stránky různých bio- a psycho- troniků a pseudoléčitelů. Jsou všude a jak to vypadá, stejně jako klíšťatům v lese jim nelze uniknout. Stačilo se tady, na doktorce, ukliknout. http://www.svetelne-drahy.cz
Já už pro lidi jeho typu jen těžko hledám slova. Příživníci a paraziti škodící lidem v nouzi, mrchožrouti a krkavci živící se neštěstím jiných. Ty stránky, to je jeden velký blábol, hromada nesmyslů znějících rádoby esotericky. Ale zcela určitě se někdo chytí, zúčastní se, koupí si, a bude tu hyenu hájit.

reagovat 21.5.2010 08:59 - Ale asi je to marné

Hrůza mne jímá, když čtu...

Člověk by řekl, že "světelné dráhy" jsou tak jasný a zřejmý podvod, že to musí být každému jasné, že?
Ale kdepak. Když založíte diskusi na toto téma, nepochybně se do ní velmi brzy přihlásí někdo, kdo bude tvrdit že už to vyzkoušel, má s tím dobré zkušenosti, a všem to doporučuje. A nebude to zdaleka jenom poskytoval těchto „služeb“ skrytý pod pseudonymem, jak je zde obvyklé. Budou to i cvoci s bujnou fantazií, vyšinutci, osamělci se kterými by se jinak nikdo nebavil. Počet příspěvků bude narůstat, a kdo se přihlásí za měsíc, bude mít dojem že se zapojil do diskuse o něčem reálném, používaném, funkčním. Lidi zřejmě tu potřebu mají v sobě. Je to velmi prosté – založte si stránky, co nejkýčovitější, nabídněte lidem co největší píčovinu (s prominutím), zabalte jí do vědecky znějícího hávu ze slov nádodně vybraných z technického slovníku, a peníze se jenom pohrnou,Nebo možná nepohrnou až tak moc, ale na pokrytí nákladů a nějaký příměřený vývar to určitě hodí. Vítejte ve třetím tisíciletí....

reagovat 21.5.2010 09:05 - Bára

Na to bych napsala asi jedno - lidi mají svobodu a je jejich věc, komu dají své vydělané peníze, je to jejich zodpovědnost. Proč vás to štve? Když tomu věří a platí, tak vás to nijak nepoškozuje. Mě je to ukradené stejně jako příslušnící církví, o kterých si myslím svoje, ale dokud nezasahují do mého života, tak mi nemají proč vadit.

Full Spectrum kurkumin

reagovat 21.5.2010 09:21 - Proč mě to štve?

Na to bych napsala asi jedno...

Protože znám lidi, kteří se kvůli takovým věcem vydávají z peněz, a ty jim potom chybí jinde. A není mi to jedno. Zrovna tak jako mi není jedno že se na prodejních zájezdech okrádají důchodci, i když nejde o moje peníze. Není mi jedno že někoho okradou na ulici kapsáři, i když nejde o mojí peněženku. Tak proto.

reagovat 21.5.2010 09:45 - Bára

Srovnávat to s krádeží je nesmysl - krádež je nedobrovolné vydání peněz, kdežto tohle je zcela dobrovolné.
Vy důchodce považujete za nějakou intelektově podřadnější skupinu obyvatel? Oni ty peníze dávají dobrovolně. A dívíte se? Podívejte se, jakým odpadem se většina lidí a zvlášť důchodců dnes a denně "krmí" - komerční rádia, NOVA, PRIMA, stupidní seriály, stupidní reklamy, Blesk - pak se divíte té zblblosti a vygumovanosti, případně touze po "něčem lepším"?
Dospělý člověk (včetně důchodců), který není nějak mentálně zaostalý nebo netrpí nějakou psychickou nemocí, je zcela zodpovědný za to, jak žije, čemu věří a komu dává své peníze a má na to právo, pokud tím neomezuje svou rodinu či okolí.
Můžete dělat akorát to, že budete šířit slušně osvětu, můžete si s těmi lidmi promluvit, že to vidíte jinak, ale vzhledem k tomu, že ne ve všech případech musíte mít 100% objektivní pravdu - zvlášť v těch filozofických - tak s tím nemáte právo dělat nic víc - něco zakazovat, tlačit, nadávat.
A rozčilování se nad něčím, co nemůžete příliš ovlivnit, škodí především vám, zbytečně, rozčilování se není konstruktivní řešení.

reagovat 21.5.2010 10:13 - alt1

Hrůza mne jímá, když čtu...

Mne zase jima hruza, kdyz sarlatani s titulem MUDr a radou dalsich titulu nuteji desivymi scenari stat nakoupit 20 milionu vakcin na praseci chripkou. A pozaduji, aby se lidi temi skvaleny a pod ockovali povinne pod hrozbou ohrozeni statu. Ve srovnani s nimi jsou psychotronici zlati, protoze plati jen ten, kdo chce.

reagovat 21.5.2010 10:21 - Já se nerozčiluju

Srovnávat to s krádeží je...

Ani nikomu nic nezakazuju. Jenom vyvěšuju varovné cedulky, něco jako "kouření škodí zdraví". Vaše teorie o tom, že lidi jsou svéprávní a můžou si dělat co chtějí je jistě správná, lépe řečeno byla by správná, kdyby těch svéprávných byla drtivá většina. Ale pokud žijeme v demokracii, tedy v systému kde rozhoduje většina, a ta většina se chová tak, že to nasvědčuje o jejich nesvéprávnosti, je váš sklon k lhostejnosti na pováženou. To bychom mohli rezignovat úplně na všechno. Jistě že nevybízím k honům na šarlatány, ale můžu na ně alespoň vyjádřit svůj názor. To mi jistě dovolíte, že :-) ?

reagovat 21.5.2010 10:35 - Bára

Ani nikomu nic nezakazuju....

Jistě, jenom je zbytečné se tím trápit a řešit to pasivně, protože s tím stejně nic neuděláte.
Vyvěšování varovných cedulek schvaluju, ale myslím, že nejúčinější by bylo působit přímo na ohrožené skupiny lidí, logickými argumenty, zájmem o problémy, které je dohání k různým podivným lidem nebo skupinám lidí a vhodnou, jemnou pomocí.
Demokracií jsem myslela spíš to, že lidem nezakazuje ani je nechrání a nechává zodpovědnost na nich, což mi přijde mnohem lepší, než bezpečnost díky zákazům za totality.

reagovat 21.5.2010 10:40 - chytráci po bitvě

Mne zase jima hruza, kdyz...

Pročpak jste svoje moudro nevyjadřoval před tím, než stát ty vakcíny objednal?
Protože jste věděl starou belu jak se to vyvine, přesně jako lidi co to měli na starosti. Nebo jste předem věděl že se nic nestane, že ta chřipka nebude mít vážný průběh, a masová vakcinace nebude třeba? Věděl jste starou belu. Jak se to vyvinulo je více méně náhoda, taky to mohlo dopadnout dost blbě. Osobně je mi milejší když se v takových případech počítá s horší variantou. Vakcíny se líp vylévají do kanálu, než shánějí když je pozdě. Ovšem vy jistě víte svoje, a říkal jste to už dávno, nemám pravdu?

reagovat 21.5.2010 11:00 - Bára

Pročpak jste svoje moudro...

Myslím, že nebylo tak těžké odhadnout, že se to opět vyvine jako všechny jiné obávané pandemie a spousta odborníků už před tím tvrdila, že je to akorát nafouknutá bublina, na které se zase někdo dobře napakuje. Nehledě na to, že prasečí chřipka nebyla nic vážného, co by tu kosilo lidi jako mor. Myslím, že toho prostě stačilo nakoupit mnohem míň pro rizikové skupiny obyvatelstva, zbytek populace se s tím prostě vyrovnal vyležením v posteli, stejně jako já. V době, kdy se ty vakcíny pořizovaly, už se vědělo, jaký průběh to bude mít. Kdyby se ty peníze radši vrazily do dopravy, zachránilo by se víc životů.
Samozřejmě zároveň s poplašnými zprávami nepadlo ani slovo o důležitosti prevence a apel na lidi, aby tomu především předcházeli.

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *