A další šarlatán. Neměli by se střílet na potkání?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.5.2010 13:20 - kaspar

Hrůza mne jímá, když čtu stránky různých bio- a psycho- troniků a pseudoléčitelů. Jsou všude a jak to vypadá, stejně jako klíšťatům v lese jim nelze uniknout. Stačilo se tady, na doktorce, ukliknout. http://www.svetelne-drahy.cz
Já už pro lidi jeho typu jen těžko hledám slova. Příživníci a paraziti škodící lidem v nouzi, mrchožrouti a krkavci živící se neštěstím jiných. Ty stránky, to je jeden velký blábol, hromada nesmyslů znějících rádoby esotericky. Ale zcela určitě se někdo chytí, zúčastní se, koupí si, a bude tu hyenu hájit.

reagovat 21.5.2010 08:59 - Ale asi je to marné

Hrůza mne jímá, když čtu...

Člověk by řekl, že "světelné dráhy" jsou tak jasný a zřejmý podvod, že to musí být každému jasné, že?
Ale kdepak. Když založíte diskusi na toto téma, nepochybně se do ní velmi brzy přihlásí někdo, kdo bude tvrdit že už to vyzkoušel, má s tím dobré zkušenosti, a všem to doporučuje. A nebude to zdaleka jenom poskytoval těchto „služeb“ skrytý pod pseudonymem, jak je zde obvyklé. Budou to i cvoci s bujnou fantazií, vyšinutci, osamělci se kterými by se jinak nikdo nebavil. Počet příspěvků bude narůstat, a kdo se přihlásí za měsíc, bude mít dojem že se zapojil do diskuse o něčem reálném, používaném, funkčním. Lidi zřejmě tu potřebu mají v sobě. Je to velmi prosté – založte si stránky, co nejkýčovitější, nabídněte lidem co největší píčovinu (s prominutím), zabalte jí do vědecky znějícího hávu ze slov nádodně vybraných z technického slovníku, a peníze se jenom pohrnou,Nebo možná nepohrnou až tak moc, ale na pokrytí nákladů a nějaký příměřený vývar to určitě hodí. Vítejte ve třetím tisíciletí....

reagovat 21.5.2010 09:05 - Bára

Na to bych napsala asi jedno - lidi mají svobodu a je jejich věc, komu dají své vydělané peníze, je to jejich zodpovědnost. Proč vás to štve? Když tomu věří a platí, tak vás to nijak nepoškozuje. Mě je to ukradené stejně jako příslušnící církví, o kterých si myslím svoje, ale dokud nezasahují do mého života, tak mi nemají proč vadit.

reagovat 21.5.2010 09:21 - Proč mě to štve?

Na to bych napsala asi jedno...

Protože znám lidi, kteří se kvůli takovým věcem vydávají z peněz, a ty jim potom chybí jinde. A není mi to jedno. Zrovna tak jako mi není jedno že se na prodejních zájezdech okrádají důchodci, i když nejde o moje peníze. Není mi jedno že někoho okradou na ulici kapsáři, i když nejde o mojí peněženku. Tak proto.

reagovat 21.5.2010 09:45 - Bára

Srovnávat to s krádeží je nesmysl - krádež je nedobrovolné vydání peněz, kdežto tohle je zcela dobrovolné.
Vy důchodce považujete za nějakou intelektově podřadnější skupinu obyvatel? Oni ty peníze dávají dobrovolně. A dívíte se? Podívejte se, jakým odpadem se většina lidí a zvlášť důchodců dnes a denně "krmí" - komerční rádia, NOVA, PRIMA, stupidní seriály, stupidní reklamy, Blesk - pak se divíte té zblblosti a vygumovanosti, případně touze po "něčem lepším"?
Dospělý člověk (včetně důchodců), který není nějak mentálně zaostalý nebo netrpí nějakou psychickou nemocí, je zcela zodpovědný za to, jak žije, čemu věří a komu dává své peníze a má na to právo, pokud tím neomezuje svou rodinu či okolí.
Můžete dělat akorát to, že budete šířit slušně osvětu, můžete si s těmi lidmi promluvit, že to vidíte jinak, ale vzhledem k tomu, že ne ve všech případech musíte mít 100% objektivní pravdu - zvlášť v těch filozofických - tak s tím nemáte právo dělat nic víc - něco zakazovat, tlačit, nadávat.
A rozčilování se nad něčím, co nemůžete příliš ovlivnit, škodí především vám, zbytečně, rozčilování se není konstruktivní řešení.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.12.2017 16:37 - :-DDD Četl jsi to? Nic

z toho nejsou vědecké studie. A i to, co se vědecky tváří, si netroufá kauzální vztahy mezi pesticidy a rakovinou potvrdit. :-D. A s tou čistou přírodou se jdi vycpat: https://www.national-geographic.cz/clanky/prevrat-v-lekarskem-vyzkumu-rakovina-nalezena-v-kosti-stare-1-7-milionu-let-20160801.html
Člověk žijící v čisté přírodě rakovinou trpěl, a trpěl i jinými neduhy, které mnohdy ukončily jeho život dřív, než si onkologické ochoření mohl doopravdy užít.

reagovat 13.12.2017 16:50 - navíc

z toho nejsou vědecké...

tam, kde lidé žijí v nejčistší přírodě, mají nejkratší věk dožití.

reagovat 13.12.2017 16:52 - Umírají sice mladí, leč

s dobrým pocitem, že svůj krátký život prožili bez chemie... :-D

reagovat 13.12.2017 17:07 - Selský rozum

z toho nejsou vědecké...

Jo a ty z jedné kosti usužuješ, že dřív trpěli lidi nějak hodně na rakovinu? Přece to, že někdo měl rakovinu neznamená, že to byla častá nemoc. A nikdo neříká, že nejsou jiné vlivy než pesticidy. Nikdo neví, čemu mohl být člověk před tolika miliony let vystaven. (Záření?) Nikdo neví, co zde bylo za civilizace a kvůli čemu zanikly, takže tohle rozhodně není důkazem, že někdo žil před 1, 7 miliony let zdravým životním stylem v čisté přírodě a dostal rakovinu, i když to ten vědec z univerzity tvrdí - má jen kosti nalezené v jeskyni, ale jinak o té době neví nic. A jinakk si vyhledej, kde a jak žije nejvíce dlouhověkých lidí - třeba lidé z národa Hunza. Ale dlohověkých je i dost např. na řeckých ostrovech, Sardinii...tam opravdu nepolívají každou rostlinu roundupem.

reagovat 13.12.2017 17:09 - před 1,7 milionu

let civilizace... To stačí, už nic neříkej... :-DDD

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *