A další šarlatán. Neměli by se střílet na potkání?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.5.2010 13:20 - kaspar

Hrůza mne jímá, když čtu stránky různých bio- a psycho- troniků a pseudoléčitelů. Jsou všude a jak to vypadá, stejně jako klíšťatům v lese jim nelze uniknout. Stačilo se tady, na doktorce, ukliknout. http://www.svetelne-drahy.cz
Já už pro lidi jeho typu jen těžko hledám slova. Příživníci a paraziti škodící lidem v nouzi, mrchožrouti a krkavci živící se neštěstím jiných. Ty stránky, to je jeden velký blábol, hromada nesmyslů znějících rádoby esotericky. Ale zcela určitě se někdo chytí, zúčastní se, koupí si, a bude tu hyenu hájit.

reagovat 21.5.2010 08:59 - Ale asi je to marné

Hrůza mne jímá, když čtu...

Člověk by řekl, že "světelné dráhy" jsou tak jasný a zřejmý podvod, že to musí být každému jasné, že?
Ale kdepak. Když založíte diskusi na toto téma, nepochybně se do ní velmi brzy přihlásí někdo, kdo bude tvrdit že už to vyzkoušel, má s tím dobré zkušenosti, a všem to doporučuje. A nebude to zdaleka jenom poskytoval těchto „služeb“ skrytý pod pseudonymem, jak je zde obvyklé. Budou to i cvoci s bujnou fantazií, vyšinutci, osamělci se kterými by se jinak nikdo nebavil. Počet příspěvků bude narůstat, a kdo se přihlásí za měsíc, bude mít dojem že se zapojil do diskuse o něčem reálném, používaném, funkčním. Lidi zřejmě tu potřebu mají v sobě. Je to velmi prosté – založte si stránky, co nejkýčovitější, nabídněte lidem co největší píčovinu (s prominutím), zabalte jí do vědecky znějícího hávu ze slov nádodně vybraných z technického slovníku, a peníze se jenom pohrnou,Nebo možná nepohrnou až tak moc, ale na pokrytí nákladů a nějaký příměřený vývar to určitě hodí. Vítejte ve třetím tisíciletí....

reagovat 21.5.2010 09:05 - Bára

Na to bych napsala asi jedno - lidi mají svobodu a je jejich věc, komu dají své vydělané peníze, je to jejich zodpovědnost. Proč vás to štve? Když tomu věří a platí, tak vás to nijak nepoškozuje. Mě je to ukradené stejně jako příslušnící církví, o kterých si myslím svoje, ale dokud nezasahují do mého života, tak mi nemají proč vadit.

reagovat 21.5.2010 09:21 - Proč mě to štve?

Na to bych napsala asi jedno...

Protože znám lidi, kteří se kvůli takovým věcem vydávají z peněz, a ty jim potom chybí jinde. A není mi to jedno. Zrovna tak jako mi není jedno že se na prodejních zájezdech okrádají důchodci, i když nejde o moje peníze. Není mi jedno že někoho okradou na ulici kapsáři, i když nejde o mojí peněženku. Tak proto.

reagovat 21.5.2010 09:45 - Bára

Srovnávat to s krádeží je nesmysl - krádež je nedobrovolné vydání peněz, kdežto tohle je zcela dobrovolné.
Vy důchodce považujete za nějakou intelektově podřadnější skupinu obyvatel? Oni ty peníze dávají dobrovolně. A dívíte se? Podívejte se, jakým odpadem se většina lidí a zvlášť důchodců dnes a denně "krmí" - komerční rádia, NOVA, PRIMA, stupidní seriály, stupidní reklamy, Blesk - pak se divíte té zblblosti a vygumovanosti, případně touze po "něčem lepším"?
Dospělý člověk (včetně důchodců), který není nějak mentálně zaostalý nebo netrpí nějakou psychickou nemocí, je zcela zodpovědný za to, jak žije, čemu věří a komu dává své peníze a má na to právo, pokud tím neomezuje svou rodinu či okolí.
Můžete dělat akorát to, že budete šířit slušně osvětu, můžete si s těmi lidmi promluvit, že to vidíte jinak, ale vzhledem k tomu, že ne ve všech případech musíte mít 100% objektivní pravdu - zvlášť v těch filozofických - tak s tím nemáte právo dělat nic víc - něco zakazovat, tlačit, nadávat.
A rozčilování se nad něčím, co nemůžete příliš ovlivnit, škodí především vám, zbytečně, rozčilování se není konstruktivní řešení.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 9.7.2018 22:34 - Petr

Protože znám lidi, kteří...

Problém je v tom, že tito lidé ale okradeni být chtějí.
Nebo co si mám myslet o lidech, co zase a znovu naletí na prodejní zájezd a znovu si tam koupí předražený krám?
A co si mám myslet o pitomcích, co místo k doktorovi jdou k šarlatánskému podvodníkovi a ještě jim nastrkají spoustu peněz?
Že to jsou idioti a proto je vůbec nelituji!!!

reagovat 10.7.2018 05:21 - Upřímně

Mnohem nebezpečnější než tito šarlatáni jsou určitě hyeny exekutoři ! Ti okradou i nedlužicího a povinné ty úplně zničí celý jejich život !!

reagovat 10.7.2018 07:37 - Radek

...

Nesmíte házet všechny do jednoho koše...Ano, podvodníků je moc.Jsou i odborníci.Většinou čínští lékaři.

reagovat 10.7.2018 10:19 - Pěkná blbost,

Nesmíte házet všechny do...

co říkáte... :-) Pokud těmi lékaři myslíte odborníky na TCM... Odborníci... :-D Duše prostá!

reagovat 15.7.2018 13:44 - Když to všechno vidím

tak si myslím,že si každý rozmyslí než zvolí nějakou neobvyklou léčbu i kdyby mu ji vnucoval doktor nebo mu říkal, že je neškodná.To se totiž stává, takže není pravda, že podlehne jen idiot.V poslední době, ale bylo tolik různých varování, že to snad vzalo vítr z plachet alespoň těm nejhorším-totiž tzv.alternativě.Jestli má někdo závažnou chorobu je lepší to prostě akceptovat, než ještě zhoršovat svůj stav a zlikvidovat svoje finance- zemřeme všichni.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *