Argofan-vysazovani

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.6.2011 18:45 - Martin

Ahoj Vám všem, bojovníci,
moc Vás prosím o radu, pomoc, podělení se se zkušeností. 4 roky beru AD, dva roky remood a teď dva roky argofan... poslední půl rok / rok už jsem byl dobrý, tak jsme se s psychiatrem domluvili na vysazení během května (že je hezky; musím teda podotknout, že jsem v tu dobu byl měsíc v nové práci, ale doktor tomu nepřikládal moc velkou váhu). Snížil jsem tedy na měsíc dávky argofanu na půl a v červnu vysadil úplně. Musím říct, že je mi čím dál hůř. První dny jsem měl neskutečnou motolici, závratě, ale dalo se to přežít, snažil jsem se sportovat a "zahnat to". Ale pak mi odtáhli auto a začala série příhod, které mě pomalu odrovnávaly... Hádka s bratrem ohledně rekonstrukce bytu našich, hádka s moji nejlepší kamarádkou, kdy jsem jí kvůli politice řekl, že jí opovrhuju (nikdy bych jí to neřekl!!), zazděná oslava narozek kamaráda, necejtil sem se, v poslední době mi neustále něco padalo z ruky, zapomínal jsem slova a teď poslední týden už krize... ráno jsem se opět začal probouzet s tím, že mi něco je, s myšlenkami na nemoci a smrt, s tíhou na hrudi, vnitřním stresem... no a dnes jsem se probudil se zarudlým ohryzkem... Dnes jsem si opět dal tabletku argofanu... Nevíte, co se stalo špatně ? Ukončil jsem léčbu ve špatnou dobu ? Předčasně ? Nebo příliš rychle ? Já jsem tak fixovaný na to, že zas budu normální kluk, který se bude radovat ze života, nebude přemýšlet nad blbostma, bude si moct dát panáka beze strachu, že druhej den bude hrozná kocovina... Jsem dole :-(
Martin

reagovat 30.6.2011 15:45 - Jana

Ahoj Vám všem,...

Ahoj Martine. Ty abstinenční příznaky, které popisuješ jsou mi velice známé. Taková strašná nekordinovaná spoušť, motání hlavy a pocity neskutečna. Až bych řekla, že občas vypadám jako po mrtvici. Zpět k tvým otázkám! Tvé vysazování léku je velice uspěchané. Za pouhý měsíc vysadit tento lék? Není tvůj lékař trochu bláznivý? Já vysazuju už půl roku a stejně s tím mám strašný problémy, natož když si představím, že ty s tím bojuješ pouhý měsíc. Možná by nebylo od věci kontaktovat nějakého jiného psychiatra z tvého okolí, nastínit mu situaci a přesně popsat to, co jsi napsal zde. Chápu, že všechno, co se ti v posledních dnech přihodilo vypadá strašně až neskutečně a fatálně, ale to jsou prý příznaky abstinenčních příznaků běžně se projevujících. Abych tě trochu ukonejšila - já buším hlavou do zdi při pouhém náznaku, že mé auto špatně startuje a že nestihnu na minutu dojet tam, kde mne očekávají:) A bojuju s tím. Přijde mi to jako odnaučování se kouřit. Každá tělu nepřirozená látka si žádá nějakou daň a po nějaké době už to je jen dobrý. Myslím si, že jsi udělal dobře, že sis tabletu vzal. Teď jenom zkus obvolat nějakého nezávislého psychiatra a zeptej se ho na názor :)

reagovat 8.9.2012 21:11 - lea

Dobrý večer. Psychiatr mi na můj problém předepsal argofan. Nyní jsem na dávce 300, postupně po čtyřech měsících. Prolém to žástečně řeší, ale vedlejší příznaky jsou kruté. Pocení, otoky, návaly vedra zimnice, únava. Prakticky nefunguju, nic fyzicky nezvládám, psychicky jsem otupělá, rezignovaná, bolí mě klouby záda, brní ruce nohy, klepou se mi ruce. Chci argofan postupně vysadit, psychiatr s tím nebude mít problém stejně jako neměl s navyšováním dávky. Dnes jsem druhý den na 225 a je mi neskutečně zle. Jak dlouho snižovat dávky nebo to vydžet a přejít po pár dnech na 150?. Chce se toho zbavit co nejdřív a problém řešit jinak

reagovat 6.12.2012 14:15 - petr

myslim si ze vysazeni neni dobre ze se priznaky potizi vrati ja jsem snizil davku na 150mg a za 10dni mi zacalo byt divne i dr.s tim moc nesouhlasila a tak jsem oprt na 450 a citim se dobre.mam asi stesti ze nemam nezaduoci ucinky.vsem drzim palce a chce to hlavne vydrzet

reagovat 6.12.2012 21:52 - Pampeliška

myslim si ze vysazeni neni...

Petře,
450 mg?
To je nad max. dávku. Nejvíc se dává 375. Tvoje doktorka musí mít asi sakra vážný důvod, že tě takhle předávkovává. Nechceš s ní zkonzultovat raději kombinaci léků?
Jak se cítíš při téhle dívce? Plní funkci? Jsi O.K.?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.1.2015 21:03 - Pampeliška

Mně tedy vysazování dělalo závratě. Vysazovala jsem pak už pomaleji, půlila a čtvrtila (jen tablety bez SR úpravy), a stejně po posledním kousku se mi trochu točila hlava asi dva tři dny.

reagovat 28.5.2015 21:11 - JANA ŠTASTNÁ

Argofan 150-225 jsem vysadila...

ŠTASTNÝ MUŽ...

reagovat 28.5.2015 21:19 - JANA ŠTASTNÁ

AHOJKY :) BERU ARGOFAN 300mg.. DOKTOR CHCE ZAČÍT VYSAZOVAT,ALE DOST SE BOJÍM KDYŽ TO TU ČTU..Nežádoucích účinků mám hodně.ale hlavně se bojím při vysazování těch závratí a zvracení..tak to vlastně začalo..Závratě mívám často,pocení,nespavost, nervozita tynitus a bolesti žaludku..Co bude až to budu vysazovat...:(

reagovat 28.5.2015 23:20 - Pampeliška

AHOJKY :) BERU ARGOFAN...

Proč vysazuješ? Už jsi zdravá?
Kdybys nechtěla vysadit, zlobil by se na tebe?

reagovat 21.7.2015 10:34 - labid

Po třech letech užívání jsem vysadil ze dne na den. Dnes je to už 3 týdny, a žádná hrůza se nekonala. Lehké točení hlavy, pár dnů takové "bzikání" v hlavě, a teda - dost hnusné sny v noci a špatné spaní. Ale jinak nic.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *