Je to PP ???

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.6.2009 15:58 - Pavel

Ahoj,
chtěl jsem se zeptat na pár věcí. Beru asi rok 1 Seroxat ráno,1/3 Trittico před spaním a Magnézium na neurogenní tetanii (asi něco jako PP). Jsem docela v pohodě, ale občas se mi stane, že mám takové divné pocity u srdce (nevím jak to popsat - není to ani tak bolest, jako spíš takové chvění nebo tak něco). Vždycky u toho hodně znervózním a myslím si, že je to ifarkt atd. Snažím se nepanikařit, ale dost mě to otravuje. Pocity trvají tak dva dny a pak mám třeba měsíc klid. Nevím, co s tím. Ještě mě trápí občasné slabosti (1-2x týdně část dne) nebo spíš jakoby pocity na omdlení, únava a nějak se v poslední době moc potím. Někdy z ničeho nic, ale většinou když vedu nějakou poradu v práci, nebo i když jsem na poradě jenom přítomen tak to se potím asi nejvíc. Otravuje mi to život a nevím, jestli mám jít na nějaké další vyšetření nebo co...Cca před rokem jsem byl na EKG, EEG, odběry krve...a prý je vše OK tak nevím. Máte někdo podobné pocity?Je to normální u PP i když beru prášky? Popřípadě mi dejte, prosím, nějaké rady jestli se s tím dá něco dělat, nebo kam mám zajít. Prozatím díky a těším se na nějaké odpovědi.

reagovat 2.6.2009 19:28 - Ilka

Ahoj,

já táké trpím už 12 let PP a úzkostmi, brala jsem Seropram 60 mg, tři roky mateřské jsem byla v naprosté pohodě a teď s nástupem do nové práce se mi to opět objevilo (také mě zarazilo, že mě to přepadlo, i když beru léky).

Jak popisuješ chvění u srdce, tak to si myslím, že to s tím souvisí, mě se to také čas od času děje, že mi začne z ničeho nic tak zvláštně bušit srdce. Stává se mi to hlavně v noci.

Jinak si myslím, že by ti možná pomohla nějaká psychoterapie. Já sama začínám jezdit za 14 dní na KBT do Prahy,snad mě to lépe naučí se s panickými ataky "porvat". Dobrý je také autogenní trénink, ale není prý snadné se ho naučit.

Mě bohužel přepadají ataky většinou, když jsem v naprosté pohodě a o to mě to víc vykolejí.

Přeji ti nmnoho zdaru vypořádat se s tím.

reagovat 3.6.2009 13:24 - Pavel

Díky za radu. Já má Prahu a Brno dost z ruky, tak se podívám, jestli není něco blíže okolo Ostravy. S tím srdcem nevím. Mě se to nestává v noci, ale normálně ve dne, ale uvažuju i o tom, jestli to nemůže být od páteře. Začně mě bolet za krkem, svaly kolem mi zatuhnou, pak mě začne bolet hlava a občas dorazí i to chvění u srdce. No nevím, asi to bude ono.

Každopádně díky za rady a já tobě taky přeju mnoho zdaru v boji s těmito problémy

reagovat 3.6.2009 16:53 - Ilka

No já si pamatuju, že když mě PP přepadla poprvé, že jsem měla také jakoby ztuhlou páteř. Možná, jak člověk není úplně uvolněný, tak se to někde projeví. Ale mrkni se na nějaké stránky o úzkostech, tam se často píše o bušení nebo bolestech u srdce. Ráda jsem ti alespoň trochu poradila.

reagovat 3.6.2009 21:19 - Pavel

Děkuju moc za rady a pokud si ještě vzpomeneš, napiš mi jaké to je na KBT a jstli je to co k čemu. Já si o tom něco přečtu, protože jsem o tom ještě neslyšel. Měj se hezky, ahoj

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.7.2009 15:01 -

Něco jako fobie?

reagovat 3.7.2009 15:03 -

Může být panická porucha i z pohřbů?

reagovat 3.7.2009 15:27 - Iva

Určitě může. Je to určitý druh fobie.Jana má úplnou pravdu. Popsala jsi to přesně a do detailu.Přesně tak se cítívám. Je pravda,že je to jenom o psychice a že si toto vyvolýváme sami. Já jsem je taky vždy zvládla. Ale pak jsem byla vyklepaná,jak řízek.Chce to se těm situacím nevyhýbat a pokaždé to přečkat. Já si zase říkám,,už jsi zase tady? Však ty ustoupíš,nic jiného ti nezbyde.''

reagovat 3.7.2009 15:42 - Petra

Ale, aby měl panickou hrůzu z pohřbu, ještě po půl roce? A když by měl jít znovu na pohřeb tak silně se brání, že už nepůjde na žádný.

Při pohřbu zažila dotyčná osoba stav beznaděje, hrůzy, strachu, skoro se složila psychicky.

reagovat 3.7.2009 16:05 - Ilka

Já jsem v DS II. Učí nás tam techniky, jak zvládat úzkosti, práci s negativními myšlenkami, učíme se tam, jak se nevyhýbat situacím, které nás zúskostňují. Program je doplněný o ergoterapii a pohybovou terapii. Je nás tam devět a myslím, že každému to prospívá. Samozžejmě se toho asi nezbavíme, spíš se s tím musíme naučit žít. Mě také pomáhá, když si řeknu: Úzkost přijít může, ale odejít musí!!! Přeji všem hodně síly v boji s ní.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *