14 let od rozvodu

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.3.2015 20:02 - Hanka

ahoj, potřebovala bych znát názor na situaci, kterou prožívám..mám přítele, se kterým žiji 6 rokem ve společné domácnosti a máme se brát..Je už 14 let rozvedený, jeho ex s dětmi dospělými žije kousek od nás. Mají mezi sebou docela slušný vztah, ikdyž na můj vkus si jeho ex asi pořád neuvědomila, že už má její bývalý manžel jiný život s někým jiným a čas od času "něco nutně potřebuje" a netýká se to dětí. On jí samozřejmě vyhoví, jak na povel. Se svou ex se několikrát stěhovali z různých koutů naší republiky a měli prý docela bouřlivé manželství. Pak ona si po 13 spol. letech našla jiného muže a odešla od něj. Můj přítel dělal nedávno pořádek ve svých věcech a nechal volně loženou krabici s....jejími dopisy z časů chození, svatební blahopřání, její fotografie, a nejen její , ale i žen, se kterými následně randil po rozvodu, svatební album atd...V běžném životě se na tohle téma bavíme málo, spíš vždy po nějaké jeho "pomoci" ex.. Mrzí mě, že se mu tady po jeho špatných letech, jak on tvrdí, snažím vytvářet domácí pohodu a zázemí, kdy se na mě může spolehnout a svěřit se mi se vším, co ho trápí...a po tomhle mám pocit, že tu svou ex má zarytou tak hluboko v srdci, že bych se mohla snažit jak moc chtěla, ale on stejně bude brečet pořád za ní, i 14 let po rozvodu..Poraďte jak ho přimět k tomu, aby konečně tu minulost zavřel do šuplíku a zahodil klíč. Nebo je to marné ? Mám z tohoto vztahu vycouvat dokud je čas ?

reagovat 29.3.2015 17:51 - Kulda

ahoj, potřebovala bych znát...

Rychle se ho zbav,nenič si život.Jsou tisíce lepších.

reagovat 29.3.2015 21:20 - Aleš

Samozřejmě je to vaše věc a rozhodnutí..,ale skutečně chcete a ke všemu zrovna v dnešní době chaosu mít "státní souhlas a papír na vztah" i vše co s tím může souviset a taky i souvisí ? Dnes po pravdě je doba.., kdy nikdo totiž do nikoho nevidí..Osobně bych se dnes neženil ani omylem a na půl vážně říkávám, že svatba je dnes hodně "drahý řízek s bramborem"..a skoro málem "trestným činem" na sobě samotných vzájemně..:-)

reagovat 30.3.2015 16:31 - masara

Buďte ráda, že se svojí ex vychází slušně. Za nějakou dobu můžete být na jejím místě vy a potom možná oceníte, že je to slušný chlap.

reagovat 30.3.2015 17:30 - Hanka

Buďte ráda, že se svojí...

když bych to měla brát z téhle stránky, tak určitě ano, je to hodný chlap, co se nechová jako křivák..Tak asi budu muset zatnout zoubky a říkat si o jeho ex...je to taky jenom člověk, který sem tam potřebuje pomoct...díky

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 31.3.2015 20:20 - Hanka

Určitě bych to s ním...

no to já jsem chtěla řešit, jenže on jak se třeba zeptám na něco ve spojení s ex, tak nahodí obranu a spíš mlčí , nechce nic říkat, - asi něco ve smyslu - cokoliv řeknu, bude použito proti mě...Jenže když teda pak něco řekne, mě to nějak nesedí, snažím se tomu přijít na kloub a on je z toho asi dost na nervy a nevypadne z něj ani slovo. A to jsem klidná, neřvu na něj, nezesměšňuji ho, jen prostě chci vědět doopravdy, jak to je. Spíš naopak se mu snažím ulehčit, jako že když to budu vědět, ať je to cokoliv, je to pro mě přijatelnější, než když budeš mlžit, zapírat a lhát. Jo třeba mě to bude štvát, ale když uvidím, že jsi ke mě upřímný, uznám to a snažím se na tom najít něco logického, pro mě lépe k pochopení. Tečka...jenže ..jako kdybych hrách na stěnu házela...Tak nevím, proč se tak chová..

reagovat 31.3.2015 21:19 - Nevím,

no to já jsem chtěla...

ale divné je,že se o tom nechce bavit,proč,když nemá co tajit? Obavu bych měla,jinak by o tom dokázal mluvit.

reagovat 31.3.2015 21:59 - Hanka

ale divné je,že se o tom...

jako že se nechce vůbec bavit, to zase úplně ne, ale řekne jen to, co je nutné...ale když dám např. doplňující otázku, tak je vidět, že je mu to nepříjemné..Rozebírat vsvůj přístup k exmanželce se mu asi se mnou nechce. Což asi chápu, že na to sám nemá vysvětlení...a neví,jak mi to má říct...jinak nevím proč ...

reagovat 31.3.2015 22:01 - Hanko,

neznáme ho,tak netušíme,ty ho znáš roky,proto musíš sama vědět,jestli mu věříš,nebo ne.I když si budu něco myslet,nemusí to být pravdivé.

reagovat 1.4.2015 09:15 - doplňující otázky

jako že se nechce vůbec...

se dávají ve škole nebo u soudu. Ten se s tebou asi má.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *