12ti letá dcera

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.5.2004 19:51 - jana

Dobrý den,
mám velké problémy s mojí 12ti letou dcerou.Chodí na gymnázium, je nejlepší ze třídy a pořád slyším, jak je to klidné, hodné, nadané dítě.Ovšem doma je zní ďábel!Sprostě mi nadává, nic nedělá, neuklízí si pokoj, křičí na mne a utíká z domova.Nikdy nevím, co se stane, s jakou náladou přijde domů.Domluva nepomůže a tělesné tresty už nejsou na místě u tak velkého dítěte.Jsem z toho zoufalá, hlavně z jejího vulgárního chování ke mně.
Má někdo také takové zkušenosti? Jak zvládat tak stresové zkušenosti?
děkuji Jana.

reagovat 10.5.2004 09:51 - Honza

Ahoj je to těžká situace, ale jako každá má nějaké řešení. Můj syn je ve škole taky velice úspěšný, oblíbený a dle pí učitelky "hodný". Doma odsekává, dělá "ksichtíky" a má tendenci nás poslat při jakékoli výtce do p....e. Já jsem to s ním několikráte řešil tak, že jsem vystihnul ten správný večerní okamžik -víkendový a šel jsem si k němu do postele lehnout a návázat nějaký rozhovůrek. Při té příležitosti jsem postupně rozhovor mířil kam jsem potřeboval a posléze jsem vyprávěl příbeh, který měl podobnou situaci jeho chování. Podotýkám, že vyprávění bylo založeno na příběhu a né konkrétně na jeho osobě - to by se mu nelíbilo. Závěr - zeptal jsem se ho jak by na toto reagoval a odezva je jasná - ZKUS TO. Min. a to je dobré když o tom dítě přemýšlí je téměř 100% cesta k nápravě a uvědomění. Držím Ti palce. Myslím si, že nám se toto osvědčilo. Jak se chová mezi svými vrstevníky přesně nevím, ale nás do prdele nepošle.

reagovat 10.5.2004 11:59 - Nela

Tělesné tresty jsou na místě i u tak velkého dítěte. Nemyslím fyzický teror, ale když dostane po rypáku za to, jak držkuje matce, tak pokud je tak inteligentní jak říká, tak pochopí, že jí její klackovitost doma neprojde. Ona to dělá nejspíš z toho důvodu, že ví, že jí to doma prochází její jednání, a druhá věc je, je v tzv. "jalových" letech, puberta je strašná věc. Já bych opravdu ránama nešetřila. Není dospělá a ty jsi její matka, máš právo ji vychovávat. Nesmíš ukázat svou slabou stránku a být neoblomná a tvrdá.

reagovat 14.5.2004 13:14 - Honza

Rozbít jí hubu frackovi rozmazlenýmu!!!

reagovat 14.5.2004 13:47 - rud

Seřezat prdel...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.10.2014 00:31 - Denisa

Mám úplně stejný problém, jsem z toho uplně zoufalá, dnes jsem svou 12ti letou dceru zbila, nemužu kvuli tomu ani spát. Bouchly mi nervy, ve škole je zlatá. Přestěhovali jsme se z města na vesnici a začalo to. Žijem v Německu, až tak dobře nerozumím, jinak bych si asi zašla někam k psychologovi, první sama a pak možna po dohodě s psychologem s dcerou.

reagovat 15.10.2014 05:26 - 12ti letá poberťačka

Moje 12-ti letá dcera to už...

Ti může nabulíkovat cokoliv a jen hloupá naivka těm bulíkům věří. Já měla na základce spolužačku a ta blila sračky, že je těhotná.

reagovat 24.1.2016 21:12 - Olga

Dobrý den,
mám velké...

Mám úplně stejné zkušenosti. Jen navíc jsem rozvedená a vyhrožuje že odejde k tàtovi i když ji nemá řád.

reagovat 24.2.2016 21:01 - Jana

Zlatí kluci, proto já jsem...

Zlaté holky, mám doma 14 letého kluka, který se chová příšerně. Když není po jeho, je zle. Nikdy neuznával obecná pravidla, dělá si co chce. Myslí si, že nad něho nikdo není. Vulgárně nadává, dokonce i mně. Nechce se učit, jenom tupě zírá do počítače nebo do mobilu. Z jedničkáře je trojkař (na vysvědčení). Je líný a sobecký. Mám ještě dceru a to je pravý opak.

reagovat 26.2.2016 14:43 - Jarka

Zlaté holky, mám doma 14...

Tohle není o pohlaví, ale o povaze každého jedince.
Ve Tvém případě prostě musí nastoupit razantní řešení a pravidla, pokud chceš, aby to dopadlo dobře.
Jestliže je na tebe drzý, klidně mu vraž pár pořádných facek, protože si mladý pán musí uvědomit, že k rodičům, kteří se o něj starají, živí ho a šatí, je povinnost se chovat slušně. Zaraž mu počítač, pokud ho potřebuje k plnění studijních úkolů, tak tam u něj na tu dobu, než si to vyřídí prostě seď ale k ničemu jinému mu počítač už nedovoluj, to samé platí o mobilu. Klidně mu sežeň někde v bazaru starý tlačítkáč, který neumí internet, jen prostě aby se dovolal a napsal sms pokud potřeba, omez mu návštěvy kamarádů, zapoj ho do domácích prací, ať taky vidí, že starat se o domácnost není žádná legrace, atd.
Musí si uvědomit, že jsou prostě pravidla, která zkrátka musí dodržovat, protože jinak z něj vyroste akorát nesamostatný bezcitný člověk, který si bude myslet, že se všechno bude točit jen kolem něj.
Měla jsem tohle kdysi podobné s dcerou, nasadili jsme s manželem tedy vojnu jako řemen a dneska je z ní úspěšná a spokojená mladá slečna a nedávno mi za to dokonce ještě poděkovala.
Tehdy na mě sice štěkala a řvala, že mě nenávidí a podobně, což bylo hodně těžké i pro mě, ale důležité je nepovolit, jinak se ti to ve stáří vrátí i s úroky, až se na tebe děti vykašlou, když zjistí, že už jim z tebe nic nekápne.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *