10 let spolu - přechozený vztah

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.7.2013 11:17 - Eva

Jsem s přítelem 10 let. Já 30, on 33 let. Bydlíme spolu přes dva roky. Nechce si mě vzít. Nejprve to bylo logické, že spolu musíme zkusit bydlet, aspoň tak půl roku. (Mimochodem uhnat ho ke společnému bydlení byla taky akce asi na dva roky). Pak to najednou byl cár papíru, pak zase za rok a když už je za rok, dověděla jsem se opět, že za rok. Co se asi dozvím příští rok?

Přitom jsme měli desetileté výročí a já si říkala, že pokud si mě chce vzít, tak těžko může hledat lepší čas než na toto výročí. Nic. O svatbě začínám vždy jen já a vždy kolem toho probíhá dost hnusná hádka. Jeho výmluvy mě totiž neuspokojují. Údajně není naštvaný kvůli svatbě jako takové, nýbrž proto, že prý se opakuji tři hodiny dokola a už na to nemá a nebo si vybírám špatné časy (např. po noční apod.)

Musím říct, že nikdy dřív jsem na ty svatby nebyla. Ale nějak se to ve mně zvrtlo a čím víc jsem viděla jak couvá (rak), tak mi to začalo vrtat hlavou a dostala jsem se na přesně druhou stranu břehu.

Myslela jsem si, že jsem našla člověka pro život. Říkali jsme si, že děti po třicítce, to mi bylo teď nedávno a najednou se dozvím za rok.

Jinak je to fajn vztah, krom téma svatba a děti se snad ani moc nehádáme. Vzájemně jsme pro sebe první vážný vztah, on pro mě první a jediný sexuální partner a já jsem si myslela, že mě opravdu vážně bere. Říká, že kdyby se mnou nechtěl být tak není.

Teď se to ve mě nalomilo a začínám si říkat, že (teoreticky) po takových táhlých výstupech už snad ani nestojím být manželka chlapa, kterého jsem k tomu dotlačila. Ale je to sebeklam. Snad by mi bylo lépe, kdybych sebe sama o tom přesvědčila. Dost divné je také to, že jeho mamka například údajně se ho na to ani nikdy neptala. Se mnou nikdy v životě nedala řeč na toto téma, nikdy se nezeptala, nenarážela ani nenaznačila nic o svatbě nebo dětech. Prostě mi to nepřipadá normální.

Všichni okolo mne si myslí, že si mě nikdy nevezme. Všechny mé vdané, zasnoubené nebo těhotné kamarádky mě litují. Když se ho na to ptám, chci aby to řekl, že si mě prostě vzít nechce, tak to odmítá vyslovit, že prý to není svatba. Mám pocit, že mě udržuje v umělých nadějích z nějakého mě nepochopitelného důvodu. Jinak tomu nerozumím. Jsem tak strašně zklamaná, tohle by mě nikdy nenapadlo. Ani že mě nebude chtít a ani to, že budu ochotná se takhle ponižovat a žadonit o svatbu. Kdysi jsem bývala hrdá…Teď jsem spíš směšná. Lidi mi říkají, ať se na něj vykašlu, ale mě ten vztah vyhovuje. Rozumíme si, umíme se ocenit, podpořit a smějeme se spolu, ale žádní společní kamarádi. Včera jsem potkala kamarádku, co měla strašně podobný vztah a po devíti letech ji kopnul do příslušných míst, že má jinou… dost mě to vyděsilo, panikařím a proto píšu sem. Jo a ještě detail – jeho kamarádi jsou taky takoví hromádkoví, ale snad tři jsou ženatí.

TEĎ

Zajímá mne, zda je tu třeba i nějaký muž, co je (byl) s holkou několik let a nechce svatbu nebo o ní neuvažoval zatím ……….. a chci znát důvod? Jsou to zadní vrátka? Nejste si jisti, zda je ona ta pravá a nebo prostě jen svatba nezájem? Přijde mi nelogické, že pokud někoho miluju a chci s ním být, tak dělám štráchy se svatbou. A začínaj mi tikat biologické hodiny.
Děsím se toho, že budu jak kráva do pětatřiceti každý rok čekat na ten další rok a on mě pak pošle k vodě, vezme si jinou, protože tak to bývá, nebo ne? J

Takže pěkný den a budu se těšit na všechny komentáře v rámci slušnosti ;)

reagovat 31.7.2013 12:30 - fanouš

Zvykl si na tenhle život a vyhovuje mu.Je pořád jednou nohou z kruhu venku, bez velké zodpovědnosti a kdykoliv má volnou únikovou cestu. Jinak papír je potřeba. Hlavně z důvodů ,že ztrácíš jakýkoliv nároky na případné vyrovnávání a dělení věcí a majetku, který spolu získáte a vybudujete. Mohla bys jednou odejít s holým zadkem a nebyla bys první ani poslední. Osobně si o tom Tvém příteli jako chlap myslím své. Žít a spát se ženskou,slibovat jí ráj, štěstí a modré z nebe a nakonec se nechat přemlouvat ke sňatku, to je lépe dál nekomentovat...

reagovat 31.7.2013 14:03 - já jsem na tom v něčem podobně , vlastně nejsem ...

já 40 on 51 let ...
on kluka z prvního manželství a já svobodná
a bezdětná ...
taky spolu 10 let ...

ale mně nejde ani o dítě ani o svatbu ..
jde mi o jeho chování ..
je si jistej .. a pohodlnej
v něčem má Fanouš pravdu ...

ale já se teď ve 40 měním , dělám kariéru
a on začíná hysterčit , komandovat,
manipulovat ...
zvažuji jestli je to to co chci do konce života .. a zjištuji že neni ...

jinak vše ok sex ...

ale já chci jiné chování ...a myslím že už jiné nebude ...

nejsem zlatokopka jsem cíťa a navíc nemám ani rodinu jsem sirotek ..
proto potřebuji cit a slušnost i respekt
někdy se chová jak táta ...

myslím že je pro oba pravý čas to utnout

za rok v tomdle věku je již pozdě ...
a tady se ničeho jinýho už nedočkám ...

nejsem sobec naopak pochop ..oba jsme se zmněnily a mužeme být naplno štastní jinde
a již napořád .. nejsem přelétavá ...
nikoho nemám a klidně budu žít naopak sama
.. jsem vyčerpaná z jeho panovačnosti
a z toho že to funguje jen když se přizpůsobím já ...to už ale nejsem já ...

lidi se mění a přestávají si vyhovovat i dřív ----- než po 10 letech .....

reagovat 31.7.2013 14:20 - fanouš

...začíná hysterčit a komandovat..No,co kdybys náhodou někoho jiného potkala. Začínáš budovat karieru, chodíš jinak domů, potkáváš nové lidi. Zbystřil,rozhodilas mu sandál a narušila jistoty a klídek. Bere tě jako něco svého o čem by rád rozhodoval..Počkej až k tomu přidá trochu žárlivosti.Myslím ,že to pořešíš rychle a definitivně. Společný majetek a věci se potom bez papíru špatně dělí a získávají. To jen na okraj. Hodně zdaru

reagovat 31.7.2013 14:43 - lolek

Myslím, že ten papír je důležitej. jeto takovej symbol. Alespoň pro mě. Samozřejmě, že neudrží nefungující vztah. Problém tady může být v tom, že mu na tobě něco vadí. Jaká jsi, jak se staráš o domácnost, peníze, úklid, vaření.... Cokoliv. Vadí mu to dost na to aby ses tebou hrnul do závazku svatby, ze kterého pak vyplývají určité ekonomické a právní závazky ( v podstatě je dnes výhodnější žít bez manželství - a tím nemám na mysli nějaké sociálky apod. zákon o manželství je komoušský přežitek z dob krále klacka) Ale na druhou stranu mu to nevadí tolik aby s tebou nežil.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.1.2017 08:40 - anysek

jj věřím, že at vybereš cokoliv budeš spokojená a manžel teda taky..:)

reagovat 23.3.2017 21:06 - Monča

Zvykl si na tenhle život a...

To jo teda, tohle bych já teda netrpěla. Měla jsem přítele a byli jsme spolu 3 roky..,celkem jsme měli pěkný vztah, rozuměli jsme si ve svšm jak v sexu tak i v řešení problémů, ve sportu jediný co mě štvalo, bylo to, že strašně rád chodil s klukama ven..hospudka pak ho zatáhly na disku a mě to párkrát zatajil. Taky mě štvalo že kouřil,ale to jsem překonala. Asi za rok jsem si říkala, že bysme spolu mohli začít bydlet, už mě nebavilo pořád přejíždět od nás k nim..ale po slibech že spolu najdeme byt ať to zkusíme jak si budeme rozumnět, to zůstalo u slibů..taky nechtěl z domu..prvně že musíme našetřit, pak výmluva, že to má takhle blíž do práce atd..nakonec jsem to vzdala, našla jsem mu smsky s jednou slečnou. Tohle mě teda uplně dostalo. Tak nebudtě hloupá a když nechce..at nechce, vy si najděte chlapa který bude konat místo slibů. Já našla půl roku po rozchodu super chlapa a za 2 roky poté jsem porodila holčičku a v den příjezdu z porodnice domů na nás čekal doma zásnubní prstýnek od Rýdla s nádhernou kytkou růží..když se dívám zpětně, musím se smát :-) teď máme měsíc před svatbou a jsem šťastná.

reagovat 27.3.2017 16:20 - Lenka

Přijde mi že teda dneska se nikdo do vdavků nehrne..já uháněla chlapa asi 4 roky než si mě vzal..jako bylo mi to i blbý,ale co už, když máte dítě na cestě a on se do ničeho nehrne..tak jsem prostě uhodila na hřebíček.Myslím že jak je už dítko tak by už měla být svatba a někam se posunout dál v životě.Samo, že to není jistota že mi neuteče,ale přece jen jsme rodina a už to i líp vypadá když se jmenujeme všichni stejně. A pro mě je to takový ten symbol..rodiny..Jako zase si myslím že kdyby vyloženě nechtěl si mě brat tak si mě neveme a maže mi furt med kolem pusy..Ale jeden den mi říká, oblíkni se a jdeme..tak říkám a kam?...a on no vybrat si prstýnek, tak jsem koulela očima. Asi mu někdo promluvil do duše.-) Koupil mi krásný prsten nakonec u Rýdla, teda to mě sakra překvapil:-)

reagovat 23.5.2017 11:20 - Lucka

Ahoj, mám přítele pět let, jedno dítě. Dostala jsem k narození prcka snubní prsten od Rýdla před třemi lety, ale do svatby se nehrne. Když začnu tohle téma, radši ho nasměruje někam jinam a nechce se o ničem takovém bavit. Asi jsem staromódní, ale podle mě to k tomu vše patří. Samozřejmě, že papír není vše, ale podle mého názoru je to symbol lásky, důvěry a upevnění vztahu. Už jsem to vzdala se svatbou, doufám že se časem rozhodne a nebudeme žít tzv na volné noze a už kvůli malému jsem chtěla svatbu, aby jsme byli jako ,,rodina". Čekám že se mě časem zeptá proč se jmenuju jinak než tatínek a on.

reagovat 8.9.2017 20:42 - J

Myslím, že ten papír je...

Sorry ale to jsou blbý řeči

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *